Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a legjobb barátnőmm...

Mit tegyek a legjobb barátnőmmel? Nagyon fontos! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rá jellemző tulajdonságok:

-testkézzavar (Egy csomóan mondjuk neki, hogy gyönyörű, vékony, de ő ezt sosem hiszi el, képtelen elhinni)

-eléggé félénk, rosszul érzi magát ha rá figyelnek, ilyenkor teljesen zavarban van

-képtelen magát elfogadni, állandóan diétázik, de sosem elégedett magával

-rettenetesen önbizalom hiányos

-alvászavarokkal küzd hosszabb ideje

Ezek a főbb jellemzői, nagyon aggódom érte. Mit tudnék tenni? Mit tanácsoltok, mit mondjak neki? Ezek utalhatnak valamiféle betegségre? Esetleg fel kéne keresnie egy pszichológust?

Csak értelmes válaszokat szeretnék Tőletek kérni, ha lehet minél gyorsabban! Előre is hatalmas köszönet!



2014. aug. 26. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
pszichiáter, itt már a pszichológus kevés
2014. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A szüleivel beszélj mond el az aggodalmaid és beszéljétek rá egy pszihológusra/pszihiáterre.
2014. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod, ment a zöld kéz! Megpróbálok beszélni holnap a szüleivel mindenképp.
2014. aug. 26. 22:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi a különbség a pszichiáter és a pszichológus között? sose tudtam :(
2014. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nem akarlak elszomorÍtani! De lehet hogy..anorexiás! Vagy tévednék? Tudod, mit csinálj? Beszélj, vele. Kérdezd, meg tőle hogy mi a baja!.. Hogy nem történt e valami a családjával, állatával, ne e lett szerelmes valakibe, meg ilyenek. Vagy ahogyan mondták beszélj a szüleivel. Vagy, szólj a saját szüleidnek, mondd meg hogy mi zavar, meg hogy aggódsz érte. Lehet hogy tudják a választ.
2014. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Utolsó: Nem hiszem, hogy anorexiás lenne, hisz 167cm kb, 62 kg. Most a nyáron fogyott 6kg-t, de még többet akar. Mikor azt mondom neki, hogy vékony, mindig mondja, hogy szeretnék neked hinni, de én nem ezt látom, nem ez látszik a tükörben. Pedig nagyon jó alakja van.

Kétségbe vagyok esve, nagyon!

2014. aug. 26. 23:18
 7/12 A kérdező kommentje:

Családi problémái nincsenek, az iskolában párszor mondták az osztálytársai (1-2), hogy kövér. Ők csak arra mennek, hogy porbatiporják.

Szerelmesnek, szerelmes. Pont ma láttuk azt a srácot egy lánnyal sétálni, beszélgetni akibe ő beleszeretett és aki őt "hülyítette". Nagyon rosszul érzete ez után magát. Ez lehet az oka?

2014. aug. 26. 23:21
 8/12 anonim ***** válasza:

pszichológus: bölcsészkaros

pszichiáter: orvosi után pszichológiára szakosodott szakorvos. ő írhat fel gyógyszert (antidepresszánst, nyugtatót, ilyeneket). a pszichológus nem

2014. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
igaza van a barátnődnek...nem vékony! és ne is mond neki, hogy az! mivel az ő szemében nem vékony! mond meg neki, hogy igaza van, nem vékony, pont jó az alakja...illik hozzá...nem ismerem, de biztos vagyok benne, hogy más a vékony fogalma nála...de ne vékony akarjon lenni...mond meg neki sok pasinak inkább a teltebb formák jönnek be, amin van mit fogni...te is azt mond neki, hogy tetszik az alakja dicsérd...ne azt szajkózd neki, hogy nincs igaza, téved, rosszul látja a dolgokat, nem jól gondolja...pozitív megfogalmazást alkalmazz! ha azt mondja, hogy csúnya megmondhatod neki, hogy szép, de ha ragaszkodik a csúnyához mond meg igaza van...csúnya mert nem mosolyog eleget! ha szép akar lenni "változzon kicsit" és "nagyon szép lesz"...de ne egy önbizalom hiányosnak magyarázd, hogy mekkorát téved, mert már így se hisz magában, nemhogy még te is rúgsz rajta egyet, hogy téved és rosszul látja a dolgokat...
2014. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Figyelj, szerintem, lehet hogy az lehet a baja! (én vagyok az utolsó, én Írtam azokat a hülyeségeket, pl:tod hogy anorexiás meg ezeket, na azt Írtam én, szerintem az lehet az oka, ha ez Íigy volt, talán)
2014. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!