Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy viselkedjek, hogy végre...

Hogy viselkedjek, hogy végre önmagam lehessek?

Figyelt kérdés
Ez picit hosszú lesz. Az a helyzet, hogy teljesen elveszettnek érzem magam kapcsolatok terén. Az egész úgy kezdődött, hogy 5.-es iskolás koromban az addigi legjobb barátom elkezdett csúfolni(ő talán azt hitte, hogy vicces meg eleinte az is volt), ami engem nagyon megrendített, mert sértő volt, és igaz is csak nekem ez fájt, de nem mez a lényeg, hanem az hogy én ezt utáltam, de nem mertem elmondani senki közelebbinek, és elkezdtem úgy viselkedni, hogy ne adjak okot rá, hogy csúfoljon (később többen is csúfoltak). Igazat megvallva nem tudtam kiállni magamért, alapvetően érzékeny típus vagyok. Szóval inkább egy álarcba menekültem. Ez odáig fajult, hogy mindenkivel elkezdtem jópofizni (7.-8.), mindenkinek a kedvébe jártam, akiről azt gondoltam, hogy csúfolhat.(mármint csak osztályon belül volt a szitu. Teltek az évek bulikba piálóssá váltam, meg nagyhangúvá, aki igazából nem is teljesen én voltam. Ez a háttere a mostani helyzetnek. Azóta osztályt váltottam, nem önszántamból, és a régi osztályba mindenki a bulizós jó fejnek, állandóan röhögősnek tartott, aki igazából ne mis én voltam. Az új osztályba erre rá is jöttem, és ott már máshogy viselkedtem, komolyabban, de ott se tudom hogy most tényleg önmagamat adom, igazából ez a problémám, hogy nem tudom, hogy mikor vagyok önmagam, hogy ezt most tényleg saját véleményből mondtam vagy más befolyása alapján. És a másik probléma, hogy hogyan kezeljem a régi bandát, ahol más voltam, és azóta be is szólogatnak hogy teljesen megváltoztál mi van veled stb. Teljesen szakítsam meg a kapcsolatot velük, vagy próbáljam meg a (talán) igazi énemet megmutatni még ha az nem is tetszik nekik? De a fő kérdés, mikor vagyok önmagam. Köszönöm ha ezt végig olvastátok, és időt szántatok a kérdésemre, minden válasz rengeteget jelenthet.

2014. aug. 27. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Önmagad akkor vagy, ha azt teszed, amit te szeretnél.Ez ennyire egyszerű.Nem kell rajta gondolkodni, mert érzed, hogy mi az, amit kényszerből, mások nyomására teszel, vagy azért mert te úgy akarod.Érezd a különbséget.
2014. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ezt néha nagyon nehét, pl egy kicsinyes dolog, de nekem ez is sokat jelent. Van egy gyerek, aki sporttársam,de nagyon nem bírom, mert egy kis piperkőc. Nem akarok vele keze fogni de ő nyújtja a kezét, és amikor kezet fogunk, akkor olyan érzésem van, hogy ezt most kényszerből csináltam. Ilyenkor az a helyes, ha nem viszonzom ugye?
2014. aug. 27. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:

A kézfogás, ha nem szereted csinálni, de udvarias akarsz maradni, akkor társadalmi kényszer.Mert ugye nem minden illemszabályt azért tartunk be, mert egyetértünk az adott szokással.Például én gyűlölöm az ünneplőruhát.Az oka nem számít és az sem, hogy így vélekedek, mert muszáj felvenni alkalmakkor.ilyenkor én sem érzem azt, hogy mindez az én jellememből fakad, merthogy éppen ellenkezik azzal, amilyen vagyok.De ettől függetlenül fel kell vennem.

A kézfogás ugyanez.Elutasíthatod, de bunkónak leszel titulálva érte.

Vannak dolgok, amiket kénytelen vagy megtenni, mert szokás, illő, vagy kötelező.A te egyéniséged ott játszik szerepet, ahol nincsenek kötelező korlátok a kiteljesedéséhez.Ilyenkor kell azt csinálni és olyannak lenni, ahogyan te gondolod, érzed, szeretnéd.

2014. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondold végig hogy ki is vagy valójában. Hozzád hasonlóakkal kell barátkoznod, különben olyanokká válsz mint akik körülvesznek.
2014. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!