Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem gyomorforgató ez a hozzáál...

Nem gyomorforgató ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

[link]


A kommentek nagy része r_bancozza azt a lányt, akit megvertek, majd megerőszakoltak. Komolyan ezen a szinten tart az emberek többsége, ilyenek fognak gyereket nevelni?

Férfi létemre teljesen rosszul lettem...eszembe jutott egy régebbi eset, ismerősöm barátnőjét erőszakolták meg, egy visszahúzódó lányt. Emlékszem az ismerősi körben is akadtak olyan kretének, akik szerint a lány tehetett róla. Télen, a szokásos útvonalon tartott haza, akkor támadták meg.

Tényleg félelmetesnek tartom ezt a hozzáállást, akit bántalmaznak családon belül, vagy megerőszakolnak, annak kuss a neve. Miért hiszik ezek az áldozathibáztatók, hogy velük nem történhet ilyen? Férfiakat is "kapnak" el, csak ők még jobban szégyellik.


21/F


2014. szept. 1. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert hányinger embereknek nem nevezhető szörnyek az ilyenek, akik más baján unalmukban képesek csámcsogni.
2014. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Büntetőjog történetében hosszú időn keresztül természetes volt, hogy az áldozatot hibáztatják.. nem csak ilyen esetben, hanem sok egyébben is. Mert elég ritkán ölnek meg úgy valakit, hogy teljesen véletlenszerű legyen, tehát valahogy kiprovokálta. Vagy betörésénél nem vigyázott eléggé a tulajdonára. Testi sértésnél is, nem tért ki a bántalmazás elől.

A nemi erkölcs ellen elkövetett bűncselekmények megítélése nagyon kényes kérdés ebből a szempontból.

Mondhatjuk, hogy szinte "természetes", hogy ilyen reakciók születnek.


De persze ehhez azt is hozzá kell venni, hogy interneten, név nélkül, könnyű ilyesmit hozzávágni az emberekhez. "Megerőszakoltak? Úgy kell neked, legközelebb nem illegeted magad mások előtt!".

Ezek ugyanazok az emberek, akik olyanokat kommentelnek, hogy az állatkínzókat halálra kellene ítélni, meg felháborodnak azon, ha egy gyilkos 25 év börtönbüntetést kap.

De persze, ha az ő gyerekük, testvérük, haverjuk kínzott volna meg egy macskát, akkor máris nem érdemelne halálbüntetést, meg hát "az nem is úgy volt, és nehogy már ezért elzárást kapjon, milyen szigorú büntetések ezek, hát hol vagyunk? Ez Európa, a 21. század."


Abba meg bele sem gondolnak, hogy velük, vagy szeretteikkel történhet ilyesmi. Ez pont olyan, mint a betegség, vagy a baleset. Mindenki úgy érzi, hogy ezek a dolgok csak másokkal esnek meg. Aztán ha velük is előfordul, kétségbeesnek.

2014. szept. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Ez több mint valószinű hogy onnan jön, hogy a legtöbb lány az erőszakot kiprovokálja. Én is hallottam már eseteket, amikor a lányt megerőszakolták, irták a körülményeket és nem is csodálom hogy azt tettek vele amit : a lány 18 alatti volt, egyedül este 10 után szerintem egy kiskorúnak EGYEDÜL semmi keresnivalója nincs, de ez még hagyján... Én inkább az öltözködési stiluson változtatnék, mert a legtöbb lányt ezért támadják le. Múltkor is megyek az utcán és fél feneke kinnvan a rövidnadrágból, a pólója ki van vágva szinte a melltartó tövéig... Persze hogy igy egy "beteg agyú" férfi azonnal letaperolja. Csinos csajról beszéltem amúgy, jól állt neki a ruha, de nem utcára való !!
2014. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


# 2

Azt állatkínzós példád nagyon jó.

2014. szept. 1. 20:29
 5/13 A kérdező kommentje:

Nemtartozikrád


Ez nagyon beteg hozzáállás, tipikus példája az áldozathibáztatásnak.

2014. szept. 1. 20:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező Te elfogult vagy általad pontosan ismert eset alapján. Én viszont másik 2 olyan esetet ismerek, ahol a lány provokálta ki, sőt kezdetben hagyta jóvá a későbbi "bűncselekményt". Félre vezetve a férfit, ittasan úgy gondolta jó móka lesz, aztán történt ami történt.

Egy ilyen férfi helyzetét szemlélve pedig azt láthatjuk hogy tökéletesen félreértelmezhető jelek alapján úgy gondolta jól fogják magukat érezni az ifjú, részeg és meggondolatlan lánnyal, majd végül a bíróságon találja magát meghurcolva, leköpködve, elítélve és a lakóhelyén ÖRÖKRE megbélyegezve, mert bele futott egy meggondolatlan tini lányba. Kinek adnál igazat?

Megértelek Téged is, de amondó vagyok egy gólyatáboros eset után várjuk meg amíg a törvény emberei felgöngyölítik az ügyet és kiderül az igazság. Nem szabad előre ítélkezni. Egy gólyatáborban ritka a józan és beszámítható diáklány...

2014. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megverték a lányt, mert ellenállt. Ez nem tűnik fel?
2014. szept. 1. 20:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Erre hadd ne mondjak semmit... :) Egyszer fegyelmit kaptam a munkahelyemen, mert utált engem az egyik dolgozóm, egy kedves ifjú hölgy. Állítása szerint bántalmaztam. Arra nem számított hogy a cég feljelentést is tesz az ügyben. Végül ő lett az alperes és kirúgták, mert természetesen mindent kitalált és neki ment izomból egy ajtó félfának. Mert ilyen is van!


Úgy ahogy a 2007 -es Zsanett incidens is volt ahogy volt... aztán végül felmentették a rendőröket. :)


Természetesen lehet hogy a gólyatáboros lánynak igaza van, a fentiekkel csak azt próbálom sugallni, hogy nem szabad túl hamar ítélkezni. Bármelyik félről kiderülhet hogy ártatlan. Korábbi tapasztalatokból én 51% -ban a fotós ártatlanságára teszem a voksom, és csak 49% -ot ítélek a leányzónak.

2014. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7 Nem tűnik neki fel, hiszen az egész célja, hogy a lányt mocskolja. Aztán baromira elcsodálkozna, ha valaki azt mondaná, hogy egy mezei hosszú farmernadrágos, fenékigérő pólós kislánnyal kora délelőtt történt eset volt.


ugynigy köpködné, mert maga a lány a célpontja.

2014. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

[link]

[link]


Minden tiszteletem a nőké, hogy kibírják ép ésszel, ahogy napi szinten zúdul rájuk a mocskolódás.

Az a vicces, hogy általában olyan nyomorultak szoktak ilyen kommenteket írni, akik meztelen nős blogokon csapatják fél nap.

2014. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!