Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek kihez forduljak...

Szerintetek kihez forduljak ezzel a gonddal mihamarabb megszeretném oldani, mert régóta fenn áll a gond?

Figyelt kérdés
A probléma a következő, hogy azt vettem észre magamon, hogy ha idegen emberrel kell beszéljek akkor bizalmatlan vagyok, valamint nagyon zavarba jövök, és ilyenkor elvékonyodik a hangom(legyen az fiú vagy lány) és azt érzem mintha sírni akarnék.(viszont ha valakivel többet beszélek akkor ez megszűnik, kiépül a bizalom?). A munkám során rengeteg emberrel beszélek telefonon, eddig ott nem is volt ilyen gondom, mert ugye nem kell a másik ember arcába nézzek. De most egy ideje már a telefonban is sokszor megremeg a hangom, és a fent említett hangelvékonyodás sírás szerű hang jön elő és kissé idegessé is válok. Az igaz, hogy nincs túl sok önbizalmam(ezt szeretném fejleszteni), bár pár dolgot elértem már az életben amiket más nem, de én azokat nem tartom nagy valaminek, mert más pedig másban jó és más dolgokat ért el, ami számára fontos. Remélem valaki elolvassa ezt és tud hasznos, esetleg otthoni vagy orvosi javaslatot adni mert lassan azt érzem a munkámba is kerülhet ez a dolog NAGYON DE NAGYON LESZERETNÉM EZT KÜZDENI, mert imádok beszélni, és új embereket megismerni, de sokszor a fent említett problémák miatt fogok rövidre egy adott beszélgetést.

2014. szept. 2. 02:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálam is van ilyen hangelvékonyodás másokkal szemben. Nálam valószínűleg önbizalomhiány az oka és az, hogy magamat mindenki mással szemben alacsonyabb szinten érzem (vagy a kettő ugyanaz?), de ha képes vagyok küzdeni a dolgaimmal, a céljaimért, és úgy érzem hogy megtettem amit tudtam, már nem is érzem magam olyan szarnak és a hangom is erősebb, stabilabb beszélgetésekben. De nálam fennáll még az a helyzet is, hogy én vagyok a világ leglustább embere, úgyhogy ez a diadalmenet nem tart hosszú ideig, és hamar visszasüllyedek a vékony hangú tartományba.
2014. szept. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!