Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most már, nyugodtan használhat...

Most már, nyugodtan használhatom kifogásnak azt, hogy egyetemista vagyok, ha valaki a munkával nyaggat?

Figyelt kérdés

Én nem akarok dolgozni, föleg nem egy mekiben, vagy újságot hordani!

És érettségi után beiratkoztam nyelv órákra.

És sokan megegyeztek, hogy mi az, hogy nem megyek el dolgozni, meg eltartanak a szüleim, ingyen elő vagyok miegymás...

Mondja ez olyan, aki elment biztonsági őrnek mert a szülei kiraltak volna...

Most megyek büfé szakra, és most már mondhatom, bárkinek hogy én egyetemista vagyok, én nem tudok dolgozni, sokat kell tanulnom?

Végre befogják a szájukat egy időre?

19f



2014. júl. 30. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Be. Mert nekik baj az, hogy valakit támogatnak, talán irigyek.

Másrészt viszont jól tennéd, ha egy olyan szakot választanál, amit szeretsz és amiből pénzed lesz, mert a szüleid nem lesznek ott mindig

2014. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Igen, de jövő nyáron, esetleg 3 év múlva ugyanez lesz majd a menü.

Amúgy kegyetlenül el vagy kényeztetve ez alapján a pár sor alapján.

(Egy egyetemista)

2014. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarsz Mekiben dolgozni, de elmész egy büfé szakra? :D

És csak azért, hogy egyesek befogják a lepcsest? Nem lennék a helyedben.

Főleg nem lenne pofán egy évig tátani a számat a nyelvórákon.

De fölöslegesen is oktatlak ki, nem téged kellene, hanem a kedves szüleidet, akik elcseszték a nevelésedet.

2014. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 zabmester ***** válasza:
79%
És miből szeretnél élni? Oké, most még eltartanak a szüleid, de ha befejezed az egyetemet, akkor mit csinálsz majd? Mert most persze, mondhatod, hogy nem dolgozol, mert tanulsz, de ez nem marad így örökké. Azt meg végképp nem értem, hogy miért jelentkeztél egy általad lenézett szakra. Miért nem mentél inkább valami olyanra, amivel később el is szeretnél helyezkedni?
2014. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

De alaposan felkészülsz arra a mekis állásra...


Általában szerintem magasról kell tenni mások véleményére, de a tieddel nagyon nehéz azonosulni.

2014. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem vagy ingyenélő, a szüleid a jövődbe fektetik a pénzüket, mások ingatlanba, vagy autóba, a te szüleid a te jövődbe. Erre légy büszke.


Én nem dolgoztam 21 éves koromig (akkor találtam Bsc után a szakmámban munkát, aztán csináltam még két Msc-t és most phd-s vagyok), mert a szüleim azt mondták, majd a szakmámban dolgozzak, addig tanuljak. Ne menjen a tanulás rovására a Meki, meg őszintén szólva, egy gyereknek lelkileg is megterhelő nem szellemi munkát végezni, miközben az egyetemen a rendszerváltásról okoskodik másnap.


Szerintem ezentúl 5 évig senki se fog nyaggatni. Vagy ha igen, kit érdekel?:) Azért, mert nekik nincs szerencséjük, nem te vagy a hibás!

2014. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Az átlag mekiszakos bölcsészeknél nagyobb ingyenélők a világon nincsenek, szóval szerintem cseberből vederbe kerültél.
2014. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6os:

Azért ha felmész egy diákszövetkezet honlapjára, már messze nem az van, hogy a Mekiben és a szórólapozásban kimerül a repertoár, kifejezetten szakmai jellegű gyakorlatokat, munkákat is hirdetnek.

Szerintem aki tudatosan építi a karrierjét felfogja, hogyha befejezi az egyetemet és semmit sem tud felmutatni egy diplomán kívül, az eléggé meg van lőve, mivel 100-300 szaktársa is pont ugyanennyivel rendelkezik.

Egész máshogy néz ki egy önéletrajz, ha valaki dolgozott már és máshogy is állnak hozzá az emberhez egy interjún.

Sulikezdésig még van egy hónap, ha valaki nagyon akarna dolgozni valószínű tudna is. Szerintem a kérdezőnek egyszerűbb lenne megemberelnie magát, és vállalnia az ismerősei előtt, hogy akar egy nyári szünetet még és pont. Korrektebb lenne erre fogni, mint arra, hogy majd másfél hónap múlva mit csinál majd.


Amúgy nem mindenkinek anyu és apu fizeti az egyetemét, jobb esetben, már gimiben is volt segged leülni tanulni és állam bácsi fekteti a pénz beléd.

2014. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
nem kell kifogást keresni! hülyeség! az igazság teljesen rendben van! nagyon buta és elkeseredett ember lehet, aki képes minimálbérért dolgozni, mert az nálunk éhbér! azaz rabszolgamunka.
2014. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy mondhatod.


legfeljebb akkor lesz majd problema ha vegzel es akkor kell elmenned a Mekibe :)


Egyebkent en sem dolgoztam amig egyetemista voltam, csak a kotelezo gyakorlatokat csinaltam meg. Anyamek eltartottak. Igaz soha senki nem tett ram emiatt megjegyzest.

2014. júl. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!