Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti rázzátok a lábatolat?...

Ti rázzátok a lábatolat? Titeket zavar?

Figyelt kérdés

Metróval járok és feltűnt, mindig akad pár ember akik egész út alatt rázzák a lábukat. Meg anno a gimiben az osztály 3/4-e rázta a lábát.

Azt tudom, lehet ideg, stressz, függés vagy szimpla menőzés.

Eszembe jutott így ez a kérdés.



2014. szept. 5. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem akkor zavar mikor egyetemen valaki rázza a lábát és beremeg az egész padsor, mert úgy van kiépítve. Hangja is van és érezni is.
2014. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én zenére szoktam rázni :D

Anno a suliban órákon folyton ráztam, mert nagyon nehezem tudtam megmaradni a s.ggemen, kicsit hiperaktív vagyok, mozogni akartam.

2014. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"szimpla menőzés"...wut? :D


Amúgy ilyen vagyok, ideg, stressz, izgalom, unalom. Plusz sok ülőmunka kevés mozgással.

2014. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én a suliban szoktam órák alatt. Nem vagyok ideges meg semmi, egyszerűen nem tudok nyugton ülni úgy, hogy ne csináljak valamit. Ha nem rázom a lábam akkor a hajam birizgálom vagy rágom a tollam végét. Nekem ez csak rossz szokás. :D
2014. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Menőzés = vannak olyanok, vagyis gimiben tapasztaltam, akik nem voltak se idegesek, se hiperaktívak, egyszerűen csak lazának akartak tűnni. Pl. egy laza fiú kinézete; letojom arc és ülés, firkálgatás, lábrángatás. Ezt pl úgy is ki lehetett szúrni, hogy nem állandóan csinálták csak amikor eszükbe jutott (ha valaki nem idegek vagy stressz vagy egyéb dolgok miatt csinálja, annak nap végére leszakadnak a lábai meg nincs is beléjük rögzülve, nem automatikusan csinálják - akik nem menőzésből csinálják, azok észre se veszik és ráng a lábuk - én pl az ujjaim vagy a tollam rágom és van, hogy úgy szólnak rám és úgy veszem észre, hogy megint csinálom.) plusz másképp is. Nem tudom jól leírni.
2014. szept. 5. 21:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem volt egy osztálytársam, aki hosszú ideig angolon a padtársam is volt és kb mint a földrengés... mozgott a pad. Ez alapjáraton nem gond csak írni nem tudtam és hiába szóltam rá, 2 perc múlva megint mozgott a pad. Ilyenkor azzal védekezett, miről beszélek, nem is mozog a pad.
2014. szept. 5. 21:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki tőlem távol csinálja nem zavar. Elgondolkozom, megnézem az arcát hogy vajon miért csinálhatja de nem érdekel.

Na de amikor mellettem ül és akkor...Rá tudnék vágni párat a lábára.

Én sem kezdek aikidozni mellette, üljön nyugodtan.

2014. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Engem amúgy az idegesít, hogy vannak ezek a rikító színű bumszli sportcipők. És pl felszáll valaki a metróra rikító narancssárga cipőben, leül a velem szembeni sor szélére pl. Ez idáig oké, ez nem para. De aztán van az a tipikus lábrázás amikor nem rángatja a lábát, hanem keresztbe teszi és a lábfejét rázza. És pl nézek le és látom, hogy a jobb vagy a bal sarokból egy rikító szín mozog hevesen abba a fejem is bele tud fájdulni. Főleg akkor kellemes, amikor olvasnék vagy sms-t írnék.


Egyszer volt amúgy a gimiben egy vicces sztori a lábrázásból. Végzősök voltunk és volt egy lány, aki folyton rázta, lóbálta a lábát. És ülünk angolon, ő a középső padsor (2. pad) baloldalán én az ablak melletti padsor (2. pad) jobboldalán ültem. Egyszerre csak fura szagot kezdtem érezni. Odanéztem. A lány kibújt a balerínacipőből (mármint nem mezitláb volt a lábujjain még ott volt a cipő), amibe beleizzadt a lába és keresztbe tett lábakkal ült és rázta a lábfejét, odavíve hozzám a szagot. Nem tudtam szóljak e vagy ne, hogy rázza nyugodtan a lábát csak előbb bújjon vissza a cipőbe.

2014. szept. 5. 21:46
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja meg eszembe jutott még egy szitu, amivel fel lehet húzni. Pl attól tudok ideges lenni, amikor munka után szállok fel metróra és minden vágyam, hogy leüljek, hulla vagyok (jó ezen a helyemen nem, de előzőn 12 óra robotolás, alig ülés után igen) és pl van egy ülőhely, de bevág elém valaki. Jó, egészségére, nem volt ráírva az ülésre a nevem. De akkor elkezdi rángatni a lábát és szerintem, ha elég energiája van ahhoz, hogy kb 20 percig a lábát rázza, lehetne benne annyi szolidarítás, hogy hagyja azt leülni, aki majd összeesik.


Pont ma volt egy ilyen szituáció. Felszálltam, leültem, jól esett pihenni és a velem szemben ülő fiú úgy rázta a lábát, olyan erővel, oly hevesen, hogy versenyre benevezhetett volna. Egyszerre csak felszáll két idős. Az egyiknek jutott hely a másiknak nem. A fiúnak pedig eszébe nem jutott volna átadni a helyet, csak ült tovább és rángatta a lábát. Végül átadtam a helyet, de ilyenkor eszébe juthatna az ember fiának, hogy, ha nem fáradt ahhoz, hogy lábat rázzon, akkor hagyhatna leülni egy idős embert vagy ne olyannak kelljen átadnia a helyét, akinek épp a Megváltás az, hogy ülhet.

2014. szept. 5. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azért csinálom mert megy egy zene a fejemben és fuckin' dobosnak érzem magam :D
2014. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!