Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kivételeznek a nőkkel?

Petrás Évi kérdése:

Miért kivételeznek a nőkkel?

Figyelt kérdés
Pl: az emberek azt hiszik hogy a nők nem bírnak akkora fizikai megterhelést mint a férfiak és kivételt tesznek.

#nők #kivételezés #megterhelődés
2014. szept. 8. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem csak hiszik, hanem így is van. Míg apám simán a vállára veszi és viszi az 50 kg-s cementes zsákot, addig én max csak a földdön tudnám magam után húzni. Ez nem kivételezés. Nem azt mondom, hogy minden nőnek nyávogni kell, hogy "jajj, nem tudom lecsavarni az ásványvízes üveg tetejét, olyan gyenge nő vagyok", de a nők kevesebb izomzattal rendelkeznek mint a férfiak...
2014. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pedig "az erő velünk van".
2014. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Na de a nőknek sokkal nagyobb a fájdalomtűrő képessége. Mivel azért egy gyerek megszülését szerintem egy férfi nem bírná ki.
2014. szept. 8. 19:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát, nem fájdalom kérdése, hogy egyáltalán meg tudsz-e emelni valamit, vagy csak próbálkozol vele, hogy megemeld, de az adott tárgy egy helyben marad... :P Az mondjuk más, ha kinyitják nekik az ajtót, vagy ilyesmi, mert nyilván egy ajtót még egy nő is ki tud nyitni, vagy bizonyos súlyokat ő is meg tud emelni. A fájdalmat azok a nők bírják jobban, akik már szültek, akik még nem, azok ebben rosszabbul teljesítenek egy átlagos férfinál. (Tehát, ennek megfelelően valószínűleg egy férfi is kibírná, mert ha már ott tartana, "ki kellene bírnia". Különben, ezt az állítást már a népszerű "Állítólag" c. sorozatban is "tesztelték", és kb. ugyanerre a következtetésre jutottak ott is.)


Az pedig a harmadik, hogy lehet, hogy elviseli a fájdalmat, hogy "majd' megszakad már" attól a súlytól, amit egy egészséges férfi gond nélkül felemel, de a derekát ez nem hatja meg. Szervi problémái származhatnak akár olyasmitől is, ami neked "könnyűnek" tűnik, mivel neki ez már lehet, hogy túlterhelés.

2014. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tényleg gyengébbek fizikailag.
2014. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a férfiak ugyan lépéselőnyben vannak a nőkhöz képes mert alapjáratban fejlettebb a vázizomzatuk. Viszont egy testi erőre kondizó nő simán legyőzne egy átlag férfit. A női szépségideál általában nem az amazon, így a nőknél nem megszokott a testi erőhöz kapcsolódó izmok fejlesztése. Emiatt a nők nagy része valóban gyengébb a legtöbb férfinál, de csak azért mert nem erősítik magukat kulturális okok miatt. Ha a nők ugyanúgy gyúrnának meg cipekednének mint sok férfi, elég hamar közel egyenlő szintre jutna a két nem testi erőben. Ha ez megvalósul, a kivitelezés értelmét vesztené.
2014. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy az átlag nő jelentősen gyengébb nyers fizikai erőt tekintve, mint egy átlag férfi, s a legtöbb nő gyengébb a legtöbb férfinél, persze simán van nő, aki sok férfinél erősebb... Azért írtam, hogy nyers fizikai erő, mert vannak olyan vetületei az erőnek, amiben a nők sokkal kevésbé vannak elmaradva, ha egyáltalán. Bizonyos dolgokban pedig jobbak.

A fájdalomtűrésnek ehhez speciel semmi köze, amúgy van nő, aki szült és nem bírja a fájdalmat...

Szeretem egyedszinten nézni a dolgokat :)


A férfiak fizikai erőfölényét az is erősíti, hogy ők akkor vonzóbbak, ha gyúrnak, a nőktől ezt kevésbé várják el, s ha izmosak is, a zömük megáll egy egészséges szinten, míg a férfiaknál sokkal távolabb van a túl sok. Plusz könnyebben is izmosodnak, ez van.


Nem látom gondnak ezt (kivéve, amikor más téren fejletlen hím egyedek fizikailag terrorizálnak nőket, az csúnya és szomorú dolog), a normál életben speciel nagyon kevés szerepe van az erőkülönbségnek. Bútorcipelést és hasonlókat kivéve nem tudok "férfimunkákat" a ház körül (s eme esetekben is csak egy kicsikét erősebb mondjuk egy nem edző, vékony, számítógéppel dolgozó fickó. kevés az, amit ő bír s egy stramm nő nem). Egy nő is lazán tud sittet pakolni, fát hasogatni vagy csákányozni. Max. picit lassabban, mint egy nála erősebb férfi. Csak mert egyesek úgy állítják be, mintha azt a férfinak kéne

megtennie, mert a nőről szó sem lehet...


Úgyhogy az, hogy figyelembe veszik, hogy a nő valamivel gyengébb fizikailag, vagy ha cipekedni kell, egy izmos fickót bíznak meg s nem egy nőt, az természetes számomra.

De hogy minden, picike fizikai erőt igénylő dolognál a férfi legyen az, aki csinálja, nekem túlzás s mint nő, engem ez zavarna is. Szeretek cipekedni, ha nem tart túl sokáig s elbírom az adott dolgot :)

2014. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"Mivel azért egy gyerek megszülését szerintem egy férfi nem bírná ki" Miért ne bírná ki? Ez olyan dolog mikor valaki azt mondja, hogy én ebbe tuti belehalok, aztán persze ez nem így van. Ha már egyszer valaki terhes lesz, egy idő után nincs vissza út, és ki kell bírnia, nem tud mást csinálni, így nyilván egy férfi is kibírná, de akkor meg a férfiak mondanák, hogy a nők biztos nem bírnák ezt ki... Dehogynem.
2014. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A nőknek különleges bánásmód -fogalmazásod szerint "kivételezés"- dukál a mi kulturánkban.

.

Tudod Évi, ha egyszer felnősz és szülés előtt állsz, te is igényelni fogod ezt a megkülönböztető bánásmódot.

Hallottál már olyanról, találkoztál már olyannal, aki szeretett nőjére úgy tekint, mint leendő gyermeke édesanyja. Előbb-utóbb a legtöbb nőből ez válik.

Minden nő valaki szeretett nője, válhat azzá.

Ha valaki nem így tekint a nőkre, nevelgesse 9 hónapig a pocaklakót, aztán legyen övé a gyermeknevelésnek az anyára jutó része (ismerek olyan apát, aki "nem bírja elviselni a pelus szagát").

2014. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szülésről hasonló a véleményem, mint másoknak: muszáj kibírni, úgyhogy kibírják a nők. Vannak betegségek, amik még nők szerint is rosszabbak a szülésnél (a vesekő pl. képes ilyesmire, ráadásul ott nincs is meg a tudat, hogy hamarosan vége lesz és csodálatos eredménye lesz, ami lehet, hogy szülés közben sincs meg, nem tudom, de azért mégis jobbá teszi a dolgot valahol), s férfiak is kibírják, mert muszáj nekik.
2014. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!