Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jofogason meg olx-en miért...

Jofogason meg olx-en miért árulnak mindent olyan drágán az emberek?

Figyelt kérdés

Az ember azt hinné hogyha apróhirdetésen keresztül vesz használt dolgokat akkor rengeteget spórolhat rajta, mintha újonnan venné a boltból.

De a valóság, hogy ezek nagyon drágák vannak fent, pl. valaki egy 1,5 éves tévét lejárt garanciával árul 10%-al olcsóbban mint ami a vadiúj ára lenne a boltban.

Valaki a 5 éves laptopját árulja 180.000 forintért mert anno 200.000-ért vette, de a boltban jobbat lehet venni 100.000-ért.

Az új könyveket is felteszik 100 forinttal olcsóbban mint ami a bolti ára vagy ugyanannyiért mert csak egyszer használta.

Vagy a növények mennek horror áron, a boltban fele annyiért lehet őket megvenni.


2014. szept. 9. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Én pl. a 20ezres márkás felsőmet 5ért árulom (új, nem használt, hibátlan), mégsem veszik meg. Ennél olcsóbban pedig nem adom, akkor jó lesz nekem is.
2014. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Emberi dolog, hogy minél többet akar valamiből kihozni valaki. Egyébként nem fogják tudni eladni magas áron és talán valamikor ráeszmélnek és leviszik az árat. Egyébként meg miért bosszant téged ez ? Ha sok, nem veszed meg. Nem veszítesz semmit.
2014. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, hogy teszel egy olcsóbb ajánlatot nekik szépen udvariasan, úgy, hogy ne legyen sértő.

Én is árulok egy csomó dolgot az Olx-en, és rendszeresen kapok alkuajánlatokat. Gyakran engedek is nekik, főleg ha már hosszabb ideje hirdetem a terméket.


Egyébként igen, nagyon sokan próbálkoznak túlárazva balekot fogni, sokszor tisztességtelen módszerekkel: például Casio kistévékből láttam többet is felrakva, kihangsúlyozta az eladó, hogy milyen kiváló állapotban van, elhalgatva azt a tényt, hogy már nincs analóg tévésugárzás, ezért legfeljebb a hangyák háborúját lehet nézni a kistévén.


Sokszor az eladó a saját vágyait, és nem a piaci realitásokat tartja szem előtt az árképzésnél. Tipikus példa az ingatlanpiac, ahol a legtöbben olyan árral indítanak, amivel évek alatt sem lesz vevőjük.

2014. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem bosszant csak nem értem. A környéken van két ugyanakkora telek egymás mellett, az egyiket 2 millióért árulták, a mellette lévőt 4 millióért árulják még azóta is..
2014. szept. 9. 16:10
 5/6 anonim válasza:
100%
Van ellenkezője is ennek, a töredékáron árult cuccok sem elég olcsók az embereknek. Példa: 30.000Ft-os árkategóriájú cipő, szinte új állapotban, 4500Ft-ért drága, csak 3000Ft-ért vinné. 25.000Ft-os szintén tökéletes állapotú farmer 2500-ért is sok, csak 1000Ft-ot szeretne adni érte, szóval...
2014. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az emberek mindent szaré-hugyé akarnak... azért van az internet, hogy keresgélj. ahol jobb árat kínálnak ott kell megvenni. Annyira egyszerű, mint az 1x1. Amiket leírtál azért nevetséges, mert nem ez a jellemző
2014. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!