Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van olyan ember...

Szerintetek van olyan ember aki ül mondjuk vonaton, buszon és valaki megkérdezi töle hogy szabad-e az a hely és azt mondja nem!? Mert ilyenkor mindenki azt mondja hogy szabad, mert igy illik . Szerintetek van ilyen? Olyan kiváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

2014. szept. 11. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

Egy nem szimpatikus korombeli megkérdezné azt hogy szabad-e én azt mondanám hogy nem, ugyanis semmit nem csinálhatna mert elrettentő példa még így jó időben az izomzatom, de egy idős valakivel nem volnék bunkó, és mással sem.

22F

2014. szept. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Én:D ..de az úgyvolt hogy ismertem az illetőt, ő viszont nem ismert fel engem.
2014. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Én már voltam így.Kedvesen megmondtam, hogy sajnálom, de foglalom a helyet valakinek.Nem sértődött meg, keresett más helyet.
2014. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy azt mondják, hogy foglalt, mert a férjem/feleségem/barátom/barátnőm épp most ment ki a mosdóba.


Mondjuk ez vonaton fordul elő, buszon nem annyira.

2014. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Járnál Szabolcs volánnal 2 évig, látnál bőven ilyeneket.Szinte minden napos dolog.Tök mindegy hogy idős vagy sem, foglaltnak mondja, pedig nem is vár senkire
2014. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem illemből mondják, hogy szabad, hanem joggal mondják. Ugyanis az utas annyi ülőhelyet foglalhat el, ahány jegyet vásárolt. Ha valaki csak egyet vásárolt, akkor arra leül, aztán a többi helyhez semmi köze.
2014. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hátjó azt megértem ha vkinek foglalnak vagy nem szimpi az illetö.
2014. szept. 11. 17:34
 8/16 A kérdező kommentje:
De ha semmi köze a többi helyhez ennyi erővel megse kéne kérdezni hogy szabad-e a hely :'D
2014. szept. 11. 17:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Illendőségből szokták megkérdezni, mivel közel vannak egymáshoz az ülések és így ha leülsz akkor befurakszol a személyes szférájába. Persze a másiknak ha tényleg nem foglalja valakinek az ülést akkor nem illik ill. nem is szabad nemet mondania tömegközlekedési eszközön.
2014. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De mondjuk ha kabinos a vonat? És egy ember ül a kabinban akkor is megszokták kérdezni és a kabinban simán lehet ugy ülni hogy nem ülnek egymás mellé az már nem magánszféra.
2014. szept. 11. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!