Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti éreztek késztetést arra,...

Ti éreztek késztetést arra, hogy megvédjétek magatokat vagy bármit is visszaszóljatok, ha itt a gyk-n valaki beszól, megsért, gúnyolódik?

Figyelt kérdés
És aki igen, az legyőzi magában, vagy enged a kísértésnek? Ilyenkor a hiúság vezérli az embert? Vagy egy ősi ösztön, a félelem a közösségből való kiközösítéstől (ami által végső soron a túlélésében érzi magát fenyegetve tudat alatt)? Szerintem az itteni tipikus gyk-s konfliktusok meg a trollokkal való szembesülés jó alkalmat nyújt arra, hogy az ember nagyobb önismeretre tegyen szert, de csak ha tudatos is erre, különben csak bosszankodás van belőle. :) De azért érdekes, hogy egy anonim fórumon is hogy magára tud venni az ember bizonyos sértéseket, holott valódi veszély nem fenyegeti. Néha úgy fel tudok indulni, hogy "hú de megmondanám neki a magamét", aztán rájövök, semmi értelme, meg nincs is közöm a hozzászólóhoz, nem része a valódi életemnek. :) De néha nehéz megállni. :D Ti hogy vagytok ezzel?

2014. szept. 16. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt,amikor beszóltak és feltételeztek rólam dolgokat,és akkor visszaszóltam.
2014. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez félreértés, itt nem gúnyolódik senki és nem is sérteget. Itt csak névtelenül, vita nélkül,nézetek szembeállítása nélkül lehet mondani minden marhaságot. Viszont nagyon érdekes az emberek reakciója, gondolkodása, különösen akkor, amikor ráébredünk, hogy mennyien vannak, akik egészen máshogyan gondolkodnak, mint mi. Ilyenkor azért el lehet mélázni a mások gondolatmenetének esetleges igazságtartalmán, vagy a logikai baklövéseken.
2014. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én néha szólok,néha nem.Attól függ milyen kedvem van.
2014. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az a természetes, ha nem visszahülézed, hanem a mondanivalóddal bizonyítod, hogy ő ugyan durván beszólt neked, Te viszont a témához való hozzá értéseddel bizonyítod, hogy ő egy "senki", amellet, aki lekicsinylet.


ha meg annyira jelentéktelennek tartod azt az embert, ert tényleg alaptalanul szólt be, akkor jobb ha egyszerűen figyelmen kívül hagyod és nem reagálsz rá, mintha ott sem lenne. Ettől meg fog pukkadni, hogy mégsem húzott fel.


Viszont ha van értelmes válasz, lehet arra értelmes választ adni, akkor azzal kell lesöpörni.


Esetleg csak annyit mondasz, hogy mindenkiről meglátszik a neveltetése, mert mindenki önmagát adja ilyenkor. :)


Esetleg "látom, bemutod magad, hogy milyen vagy!"

..esetleg..

"Mondjál még valami szépet, mert jól szórakozom rajtad".

meg hasonlóak.


ha ír még durvaságokat, akkor "még hány neved van ezen kívül". Az ilyen sutyerákot jobb kicsúfolni, vagy éppen teljesen figyelmen kívül hagyni. Bármelyik jobb, mint vitába szállni olyannal, aki nem méltó a további beszélgetésre. Aztán vagy rá jön vagy nem, hogy önmagából csinált hülét ezzel a próbálkozással.

2014. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer voltam úgy pár hete,hogy egy kérdésre válaszoltam.A kérdés valami olyasmi volt hogy egy 37 hetes várandós nő pattanásig feszül az idegtől,nem bír a hormonjaival állandóan veszekszik és mit tegyen.Én pedig puszta JÓINDULATBÓL írtam neki-akkor voltam kb.35-36 hetes várandós-hogy a "kutya is a jó dolgában veszik meg" és még azt is írtam hogy sok ismerősöm van akinek a házassága azért ment gallyra úgy hogy válás lett a vége,mert a nő megzakkant.Úgy felocsudtak rám a kommentelők hogy 0%-ra pontoztak le és beszólogattak meg "minta feleségnek" tituláltak.Tényleg csak finoman próbáltam figyelmeztetni a kérdezőt hogy ez így nem jó.Álmomban sem hittem volna hogy a válaszommal ekkora vihart kavarok.A kérdésre válaszoltam,leírtam a véleményemet ahogy ezen az oldalon ez szokás.Több kommentet nem írtam ahhoz a kérdéshez,mert rájöttem nincs kikkel "vitatkozni".Lehet jobban zavarja őket hogy nem reagáltam a továbbiakban mint az ha leálltam volna "eszmét cserélni",mert tényleg nem balhézni akartam.Kérdező,egyébként sok függ azon is hogy a feltett kérdésre milyen felfogású emberek válaszolnak és épp milyen a lelki állapotuk stb.
2014. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Több kommentet nem írtam ahhoz a kérdéshez,mert rájöttem nincs kikkel "vitatkozni".Lehet jobban zavarja őket hogy nem reagáltam a továbbiakban mint az ha leálltam volna "eszmét cserélni",mert tényleg nem balhézni akartam.Kérdező,egyébként sok függ azon is hogy a feltett kérdésre milyen felfogású emberek válaszolnak és épp milyen a lelki állapotuk stb."


..bezony bezony. ;-)

2014. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!