Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha valaki látszólag...

Az baj, ha valaki látszólag szegényesen él, pedig valójában nem az?

Figyelt kérdés

Igazából szegénynek lenni mindig hátrány volt, de a mai világban a közösségi média és a fogyasztói kultúra miatt talán még inkább arra megy a világ, hogy mutatni kell kifelé, hogy valakinek mennyire érdekes, tartalmas, gazdag élete van, mert legtöbben ez alapján ítélik meg. Nem csak az anyagi javak, mint az autó, lakás, hanem az élmények, mint az utazás egzotikus helyekre, drága italok fogyasztása, stb.

Viszont én mintha azt látnám ez nem egyértelműen mutatja a vagyoni hátteret, sokan vannak, akiknél a csillogó élet csak hitelből tartható fent és állandóan aggódniuk kell nehogy valami miatt elveszítsék, míg mások látszólag szerény körülmények közt élnek, mégis van a számlájukon szép összeg. Régebb például azt hittem a falun élő emberek mind szegények, de rájöttem, hogy soknak annyi földje és gazdasága van, hogy simán sokkal vagyonosabb, mint sok városi, aki látszólag jó fizetésért dolgozik, menő lakást bérel, autót lízingel, de sokkal inkább ki van szolgáltatva annak, hogy elveszítheti az állását, bukik mindent.



máj. 21. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Hát bizony sok pénzen “ülnek”a magyarok, csak sumákolnak titkolóznak.
máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki úgy él, ahogy tud. Nem vagyok híve a magamutogatásnak, ha lenne mit, akkor sem.
máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyobb baj, ha úgy csinál, mintha gazdag lenne, de közben mégsincs meg hozzá a keret.
máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 L.. István ***** válasza:
100%
Ha ma megnyerném az Eurojackpoton a 28Mrd-ot a környezetem nem tudná meg. Persze, elmennék mittudomén Fiji-re, de ha valaki szóvá tenné, hogy de jól le vagy barnulva és nem látott egy ideje őszintén megmondanám neki, hogy spanyolba' szedtem narancsot, hú de xar meló volt! Vagy valami ilyesmi.
máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem baj, de sok értelmét nem látom. Ha van lóvé, kár ülni rajta, használja ki az ember. Egyszerélünk vagy mi.
máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Álszerény.
máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet minimalizmus is. Amikor valaki azért ér kevés pénzből, vagy kevés tárggyal veszi körül magát (ez lehet ruha is), mert így szeretne élni, nem azért, mert nem tudna többet kiadni bármire. Ez szerintem menő.
máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj. En is igy elek kb. Ha a fordítottja helyzet lenne igaz ram, annak nem örülnek.
máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!