Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszédhibás vagyok, vagy...

Beszédhibás vagyok, vagy miért van ilyen fura hangom?

Figyelt kérdés

Onnan kezdtem el gyanakodni, hogy a suliban sokan csúfolnak, kiröhögnek a hangom, beszédem miatt.

Felvettem magamat videóra és tényleg, beszéd közben nem mozog rendesen a szám csak résnyire, orrból beszélek, rekedt, mély hangom van. Érződik az idegesség a beszédemben.

Olyan mintha nem tudnék rendesen hangot képezni, és orrhangzósan ejtem ki.

Amikor beszélek valakivel, előfordul, hogy többször visszakérdez, mert nem érti.

Önbizalomhiányom is van,ha sokan vannak körülöttem még hallkaban és idegesebben beszélek, mindig azt figyelem, hogy ki fog belém kötni, vagy furán nézni rám.

Órán is az van, ha hangosan kell olvasni, a gyerek beordítja, hogy olvassak már én.

Forduljak orvoshoz?


2014. szept. 17. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? nem kell orvoshoz fordulni, hanem logopédushoz bejelentkezni, sok suliban van, ő megtanít a helyes hangképzésre. Mondjuk, ha annyira nagy lenne a baj, a tanároknak vagy Szüleidnek már lépnie kellett volna. idegeskedni meg felesleges, ha eljársz logopédushoz, jobb lesz a beszéded, jobban megértenek, nagyobb lesz önbizalmad, nem fogsz feszült lenni, stb.
2014. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szerintem még logopédus se kell... Csak az önbizalmad kéne vissza szerezni attól hogy ilyen a hangod, még lehetsz sikeres bár miben csak (nem viccből) ilyen szóvivőnek, fordítónak ne menj ha nagyobb korodba is ilyen lesz a hangod :) sok sikert :)
2014. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Javaslom Montágh Imre Tiszta beszéd című könyvét gyakorolni. A neten is megtalálható pdfben...
2014. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Az irodalomórán nem tanít a tanár beszédtechnikát?

Én általánosban tanultam az irodalomtanáromtól órán és szakkörön. Most szinkronszínész vagyok és beszédtechnika órákat is tartok.:)

2014. szept. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!