Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok sírni mások...

Miért nem tudok sírni mások előtt ill. azokkal kapcsolatban, akik közel állnak hozzám? Ennyire érzéketlen lennék igazából? Van olyan, hogy a valós dolgok meg sem hatnak?

Figyelt kérdés
Bnőmnek esküvője volt, egy könnycseppet se hullattam. Temetésen se sírok soha. nagyon maximum egy kis pára a szememen, csak hogy én tudom. De ha megnézek egy romantikus vagy egy szomorúbb filmet, úgy bőgök mint állat. de ha már csak szépen néz egymásra egy pár a filmben minden törik és én mint a vízesés. Múltkor azon bőgtem, hogy egy öreg házaspár milyen szeretettel néz egymásra-persze megint csak filmben.
2014. szept. 17. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy amit te valós dolgokként listáztál fel, mind szomorú. Amit pedig filmekben láttál majdnem mind boldog volt. Egyszerűen nem birod magad beleélni a szomorú, reális dolgokba, nem látod át, és fel sem birod fogni. De a filmek úgy vannak kialakítva, hogy érezd az összes érzelmi fonalat. mivel átlátod bele bírod élni magad + annyira tökéletesen vannak felépítve.
2014. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez így nem teljesen fedi a valóságot, csak nem akartam túl hosszú kérdést kiírni. Csak felsoroltam azokat, amiken az ember úgy általában sír. Minden olyan dolgon, amin egy normális ember sír-akár szomorúságból, akár meghatódottságból, én nem tudok. legyen ugyanaz a szituáció egy filmen, már egyből törik a mécses. vagy csak ha belegondolok magamban, mikor senki nincs ott egy olyan helyzetbe, gyűlnek a könnyek. Tudom baromság, hogy ilyeneken gondolkodom, csak nem értem.
2014. szept. 17. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
1. Vagyok, jobb választ nem tudok adni, de nem baromság ,hogy ilyeneken gondolkozol. Igenis egy ember ismerje meg magát! (Remélem egy kicsit segítettem)
2014. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató, amit írtál, eddig nem gondoltam vna, h nem fogom fel a dolgokat. Egy kicsit talán meg is sértődtem...nem is tudom...eddig borzalmasan együttérző emberként gondoltam magamra, aki mellesleg nem sír mások előtt. de lehet igazad van... mindenképp kösz a válaszért :)
2014. szept. 17. 22:40
 5/5 anonim válasza:

Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem tudod átérezni a dolgokat.. Vannak emberek, akiknek minden egyes érzelme kiül az arcára; ha valaki sír, ők velük sírnak. Nem azért, mert ők jobban éreznek, hanem egyszerűen ők az érzelmeiket a világ felé "sugározzák". Vannak viszont, akik ugyanúgy képesek mélységesen érezni, egyszerűen csak ők az érzelmeiket inkább magukban hordozzák. Ez nem jelenti azt, hogy az ilyen emberek érzéketlenek lennének. Csak ők egyszerűen ilyenek. Ezzel nincs semmi gond. Általában a filmnézéssel az a helyzet, hogy azt az ember sokszor egyedül nézi, így ha kisírja a lelkét is rajta, akkor is egyedül teszi :D

Igazából lehet, hogy hülyeségnek fogod tartani, amit írtam, csak én így vettem észre a dolgokat az emberekben :)

2015. febr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!