Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan beszéljünk egy 5 éves...

Hogyan beszéljünk egy 5 éves gyermekkel?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miről. Amúgy a saját szintjén, de nem bugyután gagyogva.
2014. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljesen normálisan. Mint egy felnőttel, de ne felnőtt elvárásokkal.

Szerintem a leghatékonyabb a kérdezős megoldás:

-Te már megmostad a fogad?

- Te már tudod hova pakold el azt a játékot?

- A zöld vagy a kék pulcsit szeretnéd felvenni?

- A kék pulcsit sikerül egyedül felvenni vagy kérsz segítséget?

- A wc-t sikerült lehúzni? Te már megmostad a kezed?

- Szerinted miért nem jó kifröcskölni a vizet a csapból? Stb. stb. Macerásnak tűnik, de mégis haladós technika.

2014. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, azért egy 5 éves gyerek egészen értelmes már, nem kell vele gügyögni :) Szerintem fontos, hogy barátságos, mosolygós legyél, hogy megnyerd, köszönj neki, mutatkozz be. Aztán szerintem pl. közös játék során lehet igazán közel kerülni egy gyerekhez, játssz vele, és közben beszélgessetek. Kérdezd meg, hogy milyen az oviban, vannak-e barátai, hogy hívják az óvónéniket, szereti-e őket, mi a kedvenc játéka. Vele már lehet beszélgetni, pl. Képzeld Jancsika, mikor én óvodás voltam, akkor volt egy nagy mászóka az udvaron, és olyan volt, mint egy villamos, nekem az volt a kedvencem (ez egyébként igaz :D). Aztán jó eséllyel válaszol, mesél, hogy neki milyen játékok vannak az udvaron. Én biztosan így kezdeném :)
2014. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmilyen gyerekkel nem kell gagyogni, nem debil az és mellékesen szeritnem baromira idegesítő. Se kisállathoz, se kisgyerekhez nem kell gügyögve beszélni, mintha valami fogyatékos lennél.

Ahogy más is írta, az ő értelmi szintjén, de normálisan beszélj vele.

2014. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudnátok ilyen egyszerű példákat írni, hogy ha az érzésekről van szó, hogyan kérdezzek? Merjünk belekérdezni? Az legyen a mottó?
2014. szept. 18. 18:37
 6/11 A kérdező kommentje:

pl:

-Szeretsz?

-Nem.

-Miért nem? Nem bízol bennem?

2014. szept. 18. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a neten rákeresel a Beszélj úgy hogy érdekelje, Hallgasd úgy hogy elmesélje c. könyvre, fogsz találni legálisan letölthető változatot is. Nos ha abban csak a képregény részeket olvasod el, választ fogsz találni a kérdésedre. Nagyon hasznos, jól működő válaszokat.
2014. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én inkább így kérdezném:

-Szeretsz?

-Nem.

-Miért nem? Rosszat tettem veled?


Tudod egy 5 éves gyerek sokszor mondja azt, hogy ,,Nem szeretlek" hirtelen felindulásból, duzzogásból, ha esetleg valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné, de persze nem gondolja komolyan.


Én visszakérdeznék egyébként:

-És te hogy érzed, én szeretlek téged?


Szerintem sokszor érezheti úgy a gyerek, hogy nem szeretik őt, és emiatt válik ellenségessé. Ha erre a kérdésre nemmel felel, akkor rákérdeznék, hogy miért gondolja így. És amikor elmondja, akkor elgondolkodnék, hogy vajon mit csinálok rosszul, hogy nem érzi a szeretetemet. És persze biztosítanám róla, hogy ez nem így van, és megmondanám neki, hogy nagyon szeretem, akármit is csináljon. Lehet, hogy néha haragszom, de közben akkor is szeretem.

2014. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :-)
2014. szept. 18. 19:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Arra mit kell felelni, ha rosszat is meg jót is tett?
2014. szept. 18. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!