Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a sötétben, akár a saját házukban?

Figyelt kérdés
Vagy akár halvány fényben miért fél a legtöbb ember, még a bezárt házban is?
2014. szept. 18. 20:29
 1/9 anonim válasza:
11%
mert hátha jönnek a szellemek vagy ufok! :)
2014. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb felnőtt ember nem fél.
2014. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy mindenki fél, és nem is a kisgyermekre gondoltam.

Hanem néztem nem rég valami műsort és abban megkérdezték, hogy "mitől fél ön?" És erre jött sok válasz, hogy a sötétben félnek...

2014. szept. 18. 20:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Én félek a sötétben, a saját házamban, azért mert sok horror féleséget nézek, és félek hogy egyszer csak megtámad valaki...Vámpír, vagy valami szörny... :DD
2014. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert bármi rejtőzhet a sötétben.
2014. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Antropológiai oka van. Amikor az emberek még védtelenek voltak a vadállatokkal és a környezettel szemben, a legnagyobb veszélyt a sötétség jelentette, nem csak amiatt, hogy ilyenkor pihentek, hanem mert ekkor voltak a legkiszolgáltaottabbak. Könnyű volt megtámadni, becserkészni őket, hiszen semmit enm láttak, ellenben pl bizonyos nagymacska fajokkal szemben. Ez az ősi ösztön, sok egyéb mellett bennünk maradt, hiszen alapvető életösztön.
2014. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 3

Egy műsorba azt raknak bele, amit akarnak. Nem azt jelenti, hogy ezt válaszolták a legtöbben.

Ha többségben az a választ vágnák be, amit én mondanék, hogy "4 sör után hosszú sor vár a wc előtt" akkor ez lenne az legfélelmetesebb dolog?

2014. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En is felek neha,mert regebben sok horrort neztem.
2014. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azért félek a sötétben, mert egyszer éjszaka kegyetlenül belerúgtam a fotel lábába.
2014. szept. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!