Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni sokat beszélő...

Mit lehet tenni sokat beszélő ismerősőkkel illetve hogyan viszonyúltok hozzájuk? Vagy csak velem van a baj?

Figyelt kérdés

2 gondom is van;


Az első;

Van egy ismerősöm, akivel sokat vagyok együtt és nagyon jó fej, kedves, aranyos... Csak be nem áll a szája.

Rengeteg időt kell együtt tölteni, ezért nem tehetem meg, hogy kerülöm és olyan viszonyban vagyunk, hogy bajaim lehetnének abból, ha simán ráförmednék, hogy "Fogd már be a szádat!"

És találkozunk, csak pörög a nyelve, kb ugyanazt mondja csak mindig kibővíti vagy valamit elkezd mesélni az Őskortól. Ha elmegyek egy másik helyiségre, amikor befejezett egy anekdotát, utánam jön, volt, hogy elmenekültem előle a mosdóba vagy enni. Múltkor, pár óra múlva, széthasadt a fejem.


A második;

Van egy nagyon közeli rokonom. Ha el kell mesélnie valamit, akkor az neki 3/4 óra. Ő is elkezdi az Őskortól, olyan részleteket beleszőve, hogy kb néha már azt is elfelejtem, mi volt a kérdés. Volt, hogy már közbe vágtam, hogy térjen a lényegre és akkor fogta magát és elölről kezdte, ugyanúgy részletesen mesélve. Mire a végére ér, kb a sírás kerülget. Van, hogy kikapcsol az agyam és olyankor rám kiabál, hogy miért nem figyelek rá, ha rászólok, hogy foglalja össze 2 mondatban, türelmetlennek titulál és szinte leordítja a fejem.


Kérdéseim;

1. Nektek van hasonló ismerősötök? Akár olyan kapcsolatban álló, akire nem szólhattok rá, akár olyan, akire rászólhattok (de esetleg ugyanúgy nem veszi a lapot vagy még nem szóltatok rá) - esetleg tudnátok tanácsot adni, hogy hogy kezeljem ezt a helyzetet, illetve, Ti hogyan kezelitek?

2. A fent leírtak alapján tényleg inkább arról van szó, hogy türelmetlen vagyok? Mert, azért van más ismerősöm, is, akiknek ugyanúgy végig kell ezeket a szóáradatokat hallgatniuk, mégsem kapnak fél óra múlva agyvérzést. Lehet szimplán velem van a baj?



2014. szept. 19. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a probléma, hogy el KELL viselned. Márpedig ha kell, akkor bizony tűrj
2014. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!