Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek folyton csak önmagáró...

Ismertek folyton csak önmagáról beszélő embereket?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom és egyfolytábanon csak magáról beszél, mesél. Ha kérdez tőlem valamit, előre tudom, hogy kb. 3 percem van beszélni, de már a 2. percben látom, hogy már nyitná a száját, hogy mondjon valamit, ami vele kapcsolatos. Ha tartok egy levegővételnyi szünetet, akkor már ő rögtön témát vált, elkezdi a saját mondandóját, és még csak reagálni sem tudok semmire, mert szinte meg sem hallgat. Egyébként alapból nem vagyok túl beszédes, jó hallgatóság vagyok, de ez már néha nekem is sok. Ráadásul idegesítően részletesen mesél el mindent, teljesen felesleges információkkal szövi tele a mondandóját. Egyébként meg egy értelmes középkörú nő lenne.
2013. máj. 18. 16:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg akartam még kérdezni, hogy mit lehet az ilyen emberekkel kezdeni, de kétlem, hogy sok mindent lehetne.. :)
2013. máj. 18. 16:16
 2/9 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyent. Középkorú pasi. Nem kifejezetten önmagáról beszél, de mindig beszél, részletesen, oda nem illő dolgokat, bármit kezdek el mondani, 1-2 mondat csavarás után máris a kedvenc néhány témájánál tart, és onnantól kezdve lelőni sem lehet. Nagyon irritáló.


A másik egy valamivel fiatalabb nő, ő kevésbé értelmes, és csak saját magáról, az ő nagyszerűségéről képes beszélni.

2013. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Igen ismerek... osztálytársam és mi szinte minden órán az ő betegségét hallgatjuk,mert ő milyen nagyon beteg és milyen rossz az élete meg ott magában vihorászik,de nem veszi észre magát, aztán csodálkozik,hogy mindenki az ő problémáiról beszél.
2013. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak magával van elfoglalva akkor gondolom nem is érdekli a véleményed. Hát ne hallgass rá! :D

Merengj az élet dolgain, míg beszél hozzád! :)

2013. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy-két ilyen embert. Én el szoktam szórakoztatni magam, ha nincs más megoldás. Máson jár az agyam, vagy épp kifigurázom magamban őt. Ilyenkor már inkább azzal foglalkozok, hogy ne nevessek hangosan. Az engem is szokott zavarni, amikor beszélek vagy mondanék vagy kérdeznék valamit, és olyan, mintha ott se lennék, csak mondja a magáét megállás nélkül. Valamikor egyáltalán nem odaillő mondatot szoktam mondani, van amikor egy kis zagyvaság is van benne, halandzsa, vagy értelmetlen szavak egymás után. Ezután szoktam a legjobbakat szórakozni, mert nem veszi észre... Egy ideig szórakoztató, de ha megunom nem szoktam sokat gondolkodni, a szavába vágok és mondom, hogy nekem mennem kell, és elköszönök, ennyi. Nagyon ez sem szokott feltűnni 1-2 embernek :D
2013. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismerek. 50-es férfi. Nála az nem elég, hogy csak magáról beszél. Ő csak panaszkodni tud, de azt aztán vég nélkül. Neki minden rossz, neki semmi sem sikerül, bezzeg XY-nak mennyivel jobb, mennyivel szebb. Semmiben sem látja meg a jót, mindenben csak a rosszat látja. Én már nem nagyon szoktam rá figyelni, csak ezzel meg az a baj, hogy mindig észreveszi, és rákérdez, hogy mi van nem is érdekel, hogy mit mond. Hát nem igazán, csak még nem mondtam meg neki.

Hogy mit lehet tenni ellene, arra még nem sikerült rájönnöm.

2013. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Én két embert ismerek, aki nagyon magas fokon űzi ezt az önimádatot. Hát mit is mondhatnék? Agybajt kapok tőle!!! Szerintem tenni nem nagyon lehet ellene, max beszólni nekem valami olyat, hogy "Köszönöm, hogy már az egész életedbe beavattál, csak elfelejtettem szólni, hogy a negyede sem érdekel."

Meg még arra lennék kíváncsi milyen lenne 2 ugyanilyen típusú embert összereszteni. :DD

2013. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hál Istennek én nem :D
2013. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen kollégám. Eleinte nem tudtam vele mit kezdeni, aztán egy alkalommal kivártam kb 5 pernyi monológot, aztán ártatlan arccal megállítottam, hogy bocs, ezt most nem igazán tudtam követni, elkezdenéd előről? A harmadik ilyen alkalommal már nem kezdte el.
2013. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!