Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg vagánykodásból veszik...

Tényleg vagánykodásból veszik az emberek a Ray-ban napszemüveget? Nem ér annyit maga a szemüveg, mint amennyiért árulják?

Figyelt kérdés

Igaz ez?

Egy eredeti Ray-ban napszemüveg 30-40 ezer forint.

Azt mondják, az nagyon jó minőségű lencséből van, nem karcolódik, nem törik, nem porosodik, nem látszik meg rajta az ujjlenyomat.


De mások meg azt mondják, maga a szemüveg megér kb. 10-15 ezret, és az, hogy ráírják, hogy "Ray-ban" az 20-30 ezer!

Szóval csak vagánykodni veszik meg, nem azért mert tényleg "örökké tart!"


Igaz ez? Nem éri meg ilyen drága napszemüveget megvenni? És irigykedésből mondják ezt, vagy tényleg egy napszemüveg ér max 10-15 ezret, afelett már minden csak a név, márka?


Azért kérdem, mert manapság mindenre mondják, hogy "csak a márka..." Apple, Zippo, Ray-ban, BMW, Prada, Zara, már mindenre hallom a többieket fújjolni hogy "nem terméket, ők Márkát vesznek!"



2014. jan. 20. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi másért venné? :D
2014. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha úgy vesszük, véletlenül elcsórtam egyet.

Véletlenül. Háromszor kellett átszámolni a cuccokat, mert az eladó folyton elütött valamit és harmadszorra szegény napszemüveg a kezemben maradt. Mondjunk oly-nagyon nem bántam, hogy álmatlan éjszakáim legyenek.


Egyébént én azért... vettem?... mert az az egyetlen szemüveg, ami megy a fejemhez. Az összes többi pocsékul áll.

2014. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem ér annyit közel sem, de a sok reklám sok pénzbe kerül amit a vevő fizet meg. A kis kínaiak meg lefröccsöntik ezerszámra ezt is egy tál rízsért mint a noname termékeket. Nekem egy ilyen egyszerű 3 ezres szemüvegem van,pofás kényelmes, ha 2 -3 év múlva karcos lesz veszek másikat. 1db Ray ban árából így 20-30 évig van szemüvegem. És nem kell aggódnom hogy jaj elvesztem ,ráülök ellopják.
2014. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Kb. 75000 Ftbe került a napszemüvegem és nem vagánykodásból vettem, hanem azért, mert nekem ez tetszett és ez jó. Nem értem miért kell mindig ilyen kommentárokkal jönni, ha valaki minőséges dolgot vesz. Nem Ray Ban a napszemüvegem, mert az nekem nem áll jól, de már mondták nekem is, hogy ugyanolyan, mint egy aluljáróban vett szemüveg. Ezt egy olyan illető mondja, akinek még sosem volt normális napszemüvege és nem érzi a különbséget. És egyébként is, ezek csak tárgyak, amiket mindennap használunk. Miért van ekkora jelentősége?
2014. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
Minimális különbség van az aluljárós meg a soktízezres szemüveg közt,ez nem indokolja azt a hatalmas árkülönbözetet.Maximum kétszerest indokolna ,nem többet, de itt 10-20x-os különbségek vannak.Ami meg nem éri meg racionálisan, azt nem veszem meg mert pénzkidobás, van annak máshol helye. Márkanévért nem fizetek,már régen megdőlt az a dolog hogy a márkás annyival jobb lenne.
2014. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
én is vettem egyet ezelőtt 2 évvel azért mert tetszett és jól is áll.A minőséget legfőkép akkor veszed észre amikor több órahosszán át rajtad van és a színek sokkal szebb árnyalat van mint és pár óra mulvan nem fáj benne a fejed és nyugtatja a szemet.Végülis amit írtál márkákkal az a baj hogy ezek ma már a felsőbb körök státusz szimbóluma és sokan ezt írígyelik. Nekem is megjegyezték már egy páran ismerőseim hogy jó drága szemüveged van.Na de én nem azért vettem mert felvágni akarok vele vagy ilyesmi hanem azért mert tényleg nagyon jó és én az olcsobb kínai szemüvegekkel nem hasonlítanám össze mert azok még látás károsodást is okozhatnak.Itt tényleg érvényesül az ár és a minőség.Amúgy meg nem itthonról kell hanem külföldről megrendelni és mindjárt 10e-20e-el olcsóbb.
2014. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

# 5,

fogalmad sincs, hogy mit beszélsz. Az utolsó válaszoló leírta a lényeget.

2014. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 13:07

Ezt már én is tapasztaltam nem RayBennel, hanem más márkás szemüvegeknél.

Már eleve az sem mindegy, hogy az egész lencse színezett vagy csak egy filmréteg van a sima lencsén. Az olcsó gagyik nyilván az utóbbit használják.

A külföldi rendeléssel meg tényleg potom pénzekért lehet venni. Főleg ha sikerül jó árra licitálni.

2014. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs ha megsértelek 4/9

de ki az aki képes kiadni ennyi

pént egy NAPSZEMÜVEG-ért?

inkább nem nézek a napba : )

2014. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, olyan valaki, aki szereti a minőséget. :)
2014. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!