Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy a cukorbetegség attól alakul ki mert sok cukrot eszek? Miért kell ezzel 'cikizni'?

Figyelt kérdés

Pár hónapja tudtam meg, hogy cukorbeteg vagyok..nehezen viseltem, annak ellenére hogy 18 éves vagyok.

A tanáraimnak szólni kellett, ragaszkodtak hozzá hogy az osztálytársaim is tudják.

Sajnálattal kezdődött, aztán ott tartottunk, hogyha valamire nem tudták a választ, akkor azt mondták, hogy: "Nem tudom, cukorbeteg vagyok"

Egy mondhatni felnőtt társaságban úgy érzem ez nem normális, és nagyon idegesít amit művelnek.

A másik meg a megjegyzések: nem kellett volna annyi tortát enni, nem mi tehetünk róla (holott egyszer mertem enni 2szelet tortát)- egyáltalán nem ettem sok cukrot, soha, valószínűleg örököltem. Nem vagyok dagadt, teljesen normális testalkatom van..nem értem



2014. okt. 4. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tanáraid hátsó felét szét kellene rúgni. Mi az, hogy ragaszkodtak hozzá, hogy az osztálytársaid is tudják? Ilyen nincs, ehhez nem volt joga az iskolának.
2014. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csak cseszegetni akarnak és azt hiszik jó poén , de betegséggel nem illik és nem normális viccelődni .:D mondd meg nekik hogy ez zavar és hogy fejezzék be vagy csak ne foglalkozz velük :D
2014. okt. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A tanáraid idióták.


Az más kérdés, hogy lehet ígyis úgyis megtudták volna az osztálytársaid.

Nekem is volt cukorbeteg osztálytársam, rendszeresen szünetben adta be magának az inzulint és ebből kifolyólag mindenki tudta, hogy mi a helyzet.

Az inzulin beadására használt szerkezetet érdekesnek tartotta mindenki, és szerintem legalább egyszer minden osztálytárs megnézte közelebbről hogyan is működik.

Egyébként őt is cukkolták egy picit, főleg a cukorfogyasztás miatt. De esetében érthető volt és nem is vette magára, mert ő minden nap úgy sakkozott az elfogyasztott élelmiszerrel, hogy egy fél tábla csokit is megtudjon enni.


De visszakanyarodva a kérdésre, sz***rd le amit mondanak.

2014. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem teljesen hülyeség a tanárok részéről, hogy ragaszkodjanak hozzá, hogy a többieknek is elmondd.

Ha isten ne adja, egyszer rosszul leszel, legalább nem kapnak sokkot és azonnal meg tudják mondani bárkinek, mentősnek, orvosnak, hogy mi a baj és nem vesztegetik az idődet.

Az, hogy cukkolnak vele, az egy kicsit infantilis módszer arra, hogy tudassák, elfogadták a dolgot, és ne érezd magad kirekesztve miatta.

Szerintem az se lenne jobb, ha úgy bánnának veled, mint a hímes tojással és összesúgnának mögötted, hogy "jaj szegény".

Bunkók, de legalább nem kirekesztően. Ez azért valahol pozitívum.


Másrészt... mindenhol bunkók lesznek ennek kapcsán is.. jobb hozzászokni.


Azért hiszik, hogy a cukor fogyasztás miatt van, mert cukorbetegségnek hívják. Ha hasnyálmirigy nemtudommiitisznek hívnák, akkor nem lenne ez a probléma.

Ez olyan, mint mikor egy tüdőrákosnak mondják rosszallóan, hogy nem kellett volna annyit cigizni, pedig lehet, hogy életében nem szívott el egy szál cigit sem.

Az emberek nem túl tájékozottak ilyen téren.


Ha zavar, akkor gondolj ki egy rövid, egyszerű megfogalmazást arra, hogy hogyan alakul ki ez a betegség és ismételgesd azoknak, akik nem tudják.


A betegségeddel és a hülyékkel együtt kell élned.

Hamarosan mindkettő rutinszerűen fog menni. :)


Hajrá!

2014. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Mert ostobák és félinformációik vannak.

A túl sok szénhidrát fogyasztás valóban cukorbetegséget okoz, meg persze elhízást és annak a káros hatásait. Ezt nevezzük kettes típusú cukorbetegségnek. E azonban abszolút nem fiatalkorban alakul ki, hanem idősekben. Típikus példa a cukorbeteg nagymama, aki zabál mint a disznó, de nem mozog semmit. Nekik egyébként nem minden esetben van szükségük inzulinra.

A te eseted más. Te egyes típusú cukorbeteg vagy, ez egy autoimmun folyamat eredménye, a szervezeted ellenségnek tekinti a saját inzulintermelő béta sejtjeit a hasnyálmirigyben, ezért megöli őket, így nincs inzulin termelés. Te erről abszolút nem tehetsz, ez bárkivel megtörténhetett volna, bármelyik nagypofájú idióta osztálytársaddal is. Ez szimplán pech.

Az osztálytársaidnak legközelebb megmondhatod, hogy ne beszéljenek butaságokat olyan betegségről, amiről semmit nem tudnak, még azt sem hogy a cukorbetegségnek sok fajtája van, és a fiatalkori cukorbetegségnek semmi köze sincsen a sok cukor fogyasztásához. Továbbá örüljenek, hogy ők egészségesek, és hagyjanak téged békén, mert ez anélkül is éppen elég rossz dolog, hogy ők bántanának.


Üdvözlettel: egy orvostanhallgató

2014. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem történt nagy baj...sőt, előny, hogy tudja mindenki. Másnak is van valami baja, csak azt titkolni tudja, és inkább rajtad köszörülik a nyelvüket.


Az előny még annyi, hogy nem fognak etetni, itatni mindenféle cukros valamivel...

mindenkiben van valami fogyaték... a többiekben lelki..

ezzel kell élni, és lehet is.


no para.

2014. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az emberek többsége ostoba, bárhová is fogsz menni az életben, meg kell tanulni kezelni őket.
2014. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez is csak a generáció romlottságát mutatja. Ostobák, meggondolatlanok... (vannak kivételek, csak általánosítok)
2014. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

17 éves vagyok 10 éve cukorbeteg, kalapáccsal verném fejbe az összes szülőt aki azt mondogatja a kis gyerekének, hogy ne egyél sok cukrot mert cukorbeteg leszel...

De te ne foglalkozz velük, igérem neked, hogy az életed során egy csomó hülye ember fog körül venni akiknek fogalma sincs, hogy milyen érzés cukorbetegnek lenni. Szóval szerintem csak simán ne foglalkozz velük, keress értelmesebb társaságot magad köré, vagy mutasd meg nekik, hogy milyen is cukrosnak lenni, hogy miket csinálsz meg ilyeneket. De azt fogadd el, hogy sajnálnak, mert az emberek ilyenek. Én erre mindig azt mondom, hogy jobb mint ezer más dolog ami a bajom lehetne :)

2014. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: ez nem odavissza működik, a sok cukortól valóban lehetsz cukorbeteg. az a 2es típusú
2014. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!