Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék megszabadulni a...

Hogyan tudnék megszabadulni a fejemben lejátszódó rossz gondolatokról? (Bővebben odalent)

Figyelt kérdés

18/F

Úgy érzem kezdem megőrülni,és csak rosszabb lesz.

Folyton olyan érzésem van hogy valaki figyel odakint az utcán akár ismert környezetben is,de legfőképpen a vadul vezető sofőrökön és a fura embereken érzem hogy rosszat akarnak.

Amikor ülök a buszon vagy akár gyaloglom az utcán és látok olyan embert akinek a kinézete is arra ad okot hogy gyanakodjam,a fejemben ezután lejátszódik hogy ha oda jön hozzám és belémköt miképpen fogok vele elbánni.Ezek a gondolatok a fejemben igen részletesek szoktak lenni.

És ha valamiféle autó dudálást hallom itthon,egyből kinézek az ablakon vagy ha valami fura hangot hallok akkor is.

Amikor itthon vagyok este és az ablakomon nem látok ki a sötétség miatt és a redőny egy picit fel van húzva le kell engednem mert fura érzéssel tölt el hogy kintről valaki figyelhet ha a gép előtt vagyok.

És ami ebben a legrosszabb hogy beszélek magamban azaz a fejemben,gondolataimban megbeszélem magammal hogy nincs semmi gond és ezeket meg is indoklom hogy miért.

Próbálom magamat nyugtatni hogy nincs gond de akkor is szorongok,és nem tudom abbahagyni hogy ne beszéljek a gondolataimban.

Egyébként teljesen normális embernek tartom magam,bulizok,nőzök haverokkal itt ott vagyok és társasági ember is vagyok,csak a belsőmmel valami baj van.

Van amikor jól érzem magam,de van amikor nagyon furán és kilátástalannak érzem magam,és úgy érzem nem tudok szabadulni ezektől a rossz gondolatoktol ami idebent a fejemben játszódik le.

Válaszaitokat,tapasztalataitokat szívesen meghallgatnám.



2013. szept. 11. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

De hát az én fejemben is szólnak hangok: Azt mondja a hangom: pl Mosogassak el? Erre egy másik hang "Dehogy mosogass ell!" Ha meg az úton valakinek rusnya a pofája én is azon gondolkodok hogy bánnék el vele.


De én idáig nem tudtam hogy ez baj, akkor én is bolond vagyok?

2013. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz. Lehet, hogy kezdődő paranoiáról van szó.
2013. szept. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!