Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy pszichopata?

Lehetséges hogy pszichopata?

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 08:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Privátban elmondom!
2014. okt. 8. 08:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanba is azt kell mondanom hogy biztosan nem az. Egyszerűen csak felkapott fogalom lett amivel ész nélkül bélyegezik meg az embereket. Ennek oka abban keresendő hogy nem is próbáljuk nem is akarjuk megérteni embertársaink cselekedeteinek mozgatórugóit.
2014. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem tudom miről van szó, engem érdekel a pszichológia, ezért ebbe is beleástam magam. De mivel nem tudom miről lehet szó, annyit tudok elmondani, hogy a pszichopata egy altípusa a szociopatának, elég 13 jellemzőt állítanak fel ezekre az ember típusokra amelyből ha 3 teljesül, akkor már klinikai értelemben is pszichopatának lehet nevezni. De ez nem feltétlen jár pl azzal hogy valaki veszélyessé is válik, az több körülméyn közrejátszása.
2014. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!