Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megváltozhat ennyire az ember?

Megváltozhat ennyire az ember?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam aki 9-10 ben egy kis elnyomott gyerek volt.Az osztály nagy része szivatta.A gyereket nem különösképpen érdekelte,általában levegőnek nézte őket.10 . osztály után a nyári szünetben elkezdett kondiba járni és 11. végére már szépen felfutott rá 10-15 kiló(Jó értelemben).Most 12. elején észrevették,hogy gyanúsan sok pénzzel járkál és egyesek megpróbálták kihasználni a helyzetet.Az egyik osztálytársam kölcsön kért tőle 10 ezret,azzal,hogy amikor a szülei fizetést kapnak egyből adja is vissza(esze ágában sem volt visszaadni).Egy hónap múlva még mindig sehol nem volt a pénz és az elnyomott gyerek azt mondta,hogy ha a pénz nem lesz meg csütörtökre,akkor pénteken nem fognak találkozni a suliban.Természetesen senki nem vette komolyan.Nagyon megsajnáltam én is,hogy ellopták a pénzét,de nem tudtam mit tenni,hogy segítsek neki.A pénz természetesen nem lett meg.A gyereket aki kölcsönkért amikor csütörtök este ment edzésről haza meglepték páran egy félreesőbb helyen és elég csúnya verést kapott.Eltört az orra és a karja és ellopták a telefonját.Ez puszta véletlen lehet,vagy valóban az elnyomott gyerek intéztette el?
2014. okt. 12. 09:00
 1/4 manó1235 ***** válasza:
100%
Sztem nem véletlen. És az elnyomottság, csak álca. Miért ne kupálódhat ki szerencsétlenből jobb emberré. Az persze más dolog hogy rossz irányba ha alvilági kapcsolatai is vannak vagy gázos a baráti köre. Sok olyat ismerek akiket 9-10ben szekáltak minden és sokat változtak. Am meg megérdemelte a gyerek aki nem adta vissza a pénzt.. ezek szerint ő sem vette komolyan az "elnyomottat".
2014. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na az elvert gyerek legalább leckét kapott, hogy a kölcsönt meg kell adni, felnőtt korában még nagyon hasznosnak fog bizonyulni ez a lecke, reméljük nem felejti el felnőtt korára sem.
2014. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos elege lett az örökös szivatásból, és elszánta magát, hogy kigyúrja magát meg bosszút áll.. Lehet már pszichésen bánt másokat, mert őt is bántották.
2014. okt. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ember miért ne változhatna?

Viszont itt a változás nem épp jó értelemben értendő, én azt mondom, inkább legyen valaki csendes, de értelmes, mint egy alvilági módszerek felé kacsintgató izomagy.

ÉS bizony, ebben a negatív változásban a környezetének is nagy szerepe van/volt.

2014. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!