Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek megváltozhat egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megváltozhat egy ember a kapcsolatáért, aki mar ár 13 éve füvezik?

Figyelt kérdés
Felnőtt ember 29 éves, és sok vitánk volt ebből szét is mentünk már, de aztán ismét egymás mellett kötöttünk ki. Próbálta csökkenteni, de nem ment!! Mi a véleményetek erről? Érdemes ezzel az emberrel maradni? Bár, nagyon szeretem és ő is, de még is létszükséglettévé vált a füvezés!! Köszönöm

2014. júl. 22. 11:12
1 2
 1/14 Nadiene ***** válasza:
0%
Esélytelen. Ő már ilyen marad.
2014. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

elvonó és igen idővel teljesen le tud állni HA akar...én soha nem próbáltam, nem is áll szándékomban...lehetőség volt rá, de nem éltem vele...szóval nem tudom milyen függni tőle, de le lehet róla szokni ha tényleg akarja az ember...


21F

2014. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem, magától biztos nem fogja tudni abbahagyni ennyi idő után
2014. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

létszükségletté vált a füvezés. ergő függő.

te meg társfüggő vagy. olvasd el ezeket:

[link]

hagyd a 'csába még most.

2014. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen van valami ebben a társfüggőségben, de csak vele vagyok így, első két kapcsolatomban, amikor el kellett válnunk elváltunk.... Viszont ő sem tud, és én sem!! Nem értem... De, félek, hogy ennek nem lesz jó vége, hiszen számára ez az elsődleges, most adtunk még egy utolsó esélyt a dolognak.. 3 és fél éve vagyunk együtt...
2014. júl. 22. 11:25
 6/14 anonim ***** válasza:
hát gratulálok, akkor majd utólag fogsz rájönni milyen hülye voltál. de hát valakinek idő kell
2014. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem soha
2014. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindenről le lehet szokni, a fű pedig amúgy sem olyan függőséget alakít ki, mint a legtöbb drog, a pia, vagy a cigi(mondom ezt dohányosként, azt egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor füveztem, de ismertem pár arcot, akik rendszeresen, egészen másképp jön ki rajtuk a hiány, mint egy alkoholistán, vagy olyanon, aki szintetikus szarokat tol magába).

Ha le akar állni vele, akkor le tud, de sok segítségre lesz szüksége, elsősorban tőled(értem ez alatt azt, hogy értékeld, ne az legyen első körben a legnagyobb bajod, hogy még mindig előfordul, hanem jelezd neki, hogy értékeled, hogy miattad csökkenti a rendszerességét). Ha valamire rászokott az ember, akkor nagyon nehéz leállni vele, nem a szervi függőségről beszélek, hanem a pszichológiairól, ha megszoktam, hogy mindig ott veszem az újságot, akkor rohadtul piszkálja a csőrömet, ha máshol kell - nincs értelme, egyszerűen megszoktam.

2014. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Próbálta, de nem akar, csökkentettük... és most eljutott arra a szintre, hogy őszintén megmondta, hogy nem tud, és ő ettől jobban érzi magát, mert stresszes a munkája is, sok minden az ő nyakára szakad... De egyébként teljesen normális tőle... bonyolult ember nagyon.. viszont nem tudom érdemes e így még egy esélyt adni a dolognak, úgy hogy már csökkentve sem lesz... igen, lehet hogy hülye vagyok... De nagyon sokat veszekedtem e miatt vele, megpróbálom most szeretettel csinálni az egész kapcsolatot, nem mindig szemre hányással... és ha nem értékeli, akkor is úgy vagyok vele, hogy a tőlem telhetőt megtettem, ha ő nem értékeli, így járt.. De, mindig kivan, amikor ott hagyom, hogy gondolkozzon ezen az egészen... azt mondta nem tud nélkülem élni!!
2014. júl. 22. 12:49
 10/14 anonim ***** válasza:

"stresszes a munkája is, sok minden az ő nyakára szakad.."

normális embernek nem kell szer a stressz levezetéséhez. vannak sportok, van szex, van film, beszélgetés, barátok ilyenek.


"nem tud nélkülem élni": persze, mivel te eltűröd a füvezést. ez neki jó. ímmel ámmal "próbálkozik" letenni, de nem akarja. ha akarná letenné..de mivel te nem hagyod el, tudja, hogy ezt így még bírja folytatni.


"ő ettől jobban érzi magát" látod, nem tőled érzi jobban magát, hanem a szertől. egy függő embernek a szer az elsődleges, a meghatározó.


te meg társfüggő vagy. a leggyakoribb szerepek: üldöző: aki cseszteti a másikat ,h hagyjon fel a szokásával.

megmentő: aki mindent megtesz a másikért, eltűri amit tesz, mert szereti, de ez nem igazi szeretet, csak a társfüggőnek is kell valaki, akivel foglalkozhat saját maga élete helyett. vagy van a harmadik szerep az áldozat: a miért velem történik ez?? kérdések. sajnáltatod magad,h nem érsz ennyit,h miattad letegye, stb. de az lehet h ő függő, viszont őt te választottad. te döntesz, h támogatod, asszisztálsz a hülyeségéhez, vagy kiadod az útját, hátha ettől észhez tér, mert rájön, h nem tudja működtetni azt,amit eddig csinált.

-egy szenvedélybetegekkel foglalkozó szociális munkás-

2014. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!