Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan reagáltok rá, ha...

Ti hogyan reagáltok rá, ha félbeszakítanak? Gyakran szakítanak félbe? És ti szakítotok félbe mást? Illetve zavar ha más beszél és nem mondja végig mert a másik félbeszakítja?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt olyan barátnőm, aki folyton a szavaimba vágott. Mikor ő mondott valamit, és arról a dologról eszembe jutott valami, megérintettem a vállát, szóltam neki, hogy ne haragudjon, de eszembe jutott valami, gyorsan elmondom, utána folytassa. Erre fél percen keresztül ugatott velem, hogy miért szóltam bele a mondandójába (ami egy pasiról szólt, de kb. egy hónapja ugyanazt mondta róla). Azóta se beszéltem vele, kissé idegbeteg a nő.
2014. okt. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
(Beszélés közbeni félbeszakítás)
2014. okt. 14. 10:48
 3/6 Szafica ***** válasza:
Engem zavar, ha félbeszakítanak, mert olyan érzésem lesz tőle, mintha nem is figyelne arra amit mondok. Mintha nem érdekelné.
2014. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első, nekem is volt ilyen ismim :(
2014. okt. 14. 10:51
 5/6 A kérdező kommentje:
Második egyetértek; szoktad mondani vagy hogy reagálod le?
2014. okt. 14. 10:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem ha valami nem érdekel (vagy épp nem érek rá ott rögtön végighallgatni), akkor vagy megmondom így konkrétan az illetőnek, vagy rászánok némi időt, de a beszélő témája közben "segítő kérdéseket" teszek fel, ezáltal látja hogy érdeklődöm, de közben gyorsabban ki is böki a mondandóját.

Félbeszakítani tök más témával nem, vagy csak nagyon ritkán szoktam, az is olyan típusú, hogy "el ne felejtsem, majd mondd, hogy mondjam el, hogy..., de előbb folytasd te"...


Amikor engem szakítanak félbe, azért ritkán csapok patáliát. Általában le szokott esni, hogy ki miért szakít félbe, ha félbe szakít. Én is érzem, hogy mikor vagyok esetleg sok, vagy mikor van dolgom egy önző és másra érzékelten alakhoz. Ha én vagyok sok, mert a másik nem ér rá, nekem meg több időm volna trécselni, akkor csak nem fogom magam ráerőltetni... Ha meg ráér a másik és direkt beszélgetni jöttünk össze, de sose hallgat végig, akkor meg egy idő után nem küzdök tovább, mert minek... olyankor mielőbb szabadulok és nem keresem az illető társaságát.


Nekem a volt barátom egy ilyen díszpéldány. Őrá mindig oda kellett figyelni, ki volt akadva, ha mást is csináltam, miközben ő beszélt, ki volt akadva, ha nem helyeselek neki folyamatosan, ha valamivel nem értettem egyet, akkor még veszekedett is, de amikor én szerettem volna erről-arról beszélgetni, akkor az egyáltalán nem érdekelte, és teljesen más témával vágott közbe.

Most is telefonon ha néha beszélünk, ugyanilyen. Van, hogy mesélek valamit, már vág közbe mással, és ha néha visszatérek, hisz nem mondtam végig, akkor ő újra átterel az ő témájára... Hát ezért csak akkor beszélek vele, ha van energiám végighallgatni, úgy, hogy én inkább nem akarok közölni semmit.... :)

2014. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!