Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az átlag emberek miért nem...

Az átlag emberek miért nem teszik tönkre egymást bosszúból mint a sorozatokban?

Figyelt kérdés

Értem hogy a sorozat és a való élet különbözik.De megélünk ugyanolyan fájdalmakat mint a sorozatokban,sőt lehet súlyosabbakat is,mégsem állnak bosszút egymáson az emberek.Hallani olyanról hogy valaki megvonja a tartásdíjat,vagy lefekszik egy haverja barátnőjével.De mondjuk olyanról hogy eltitkolnak egy halálesetet,vagy gyereket cserélnek vagy esetleg négykézlábra állítva megalázzák egymást olyanról nem nagyon,csak mondjuk nagyobb országokban.


Tulajdonképpen létezik az extrém bosszú jelensége,csak nem annyira tudunk róla mert házon belül történik? Vagy olyan extrém bosszút mint a sorozatokban nem lehet állni mert torvénybe ütközik vagy nehezen kivitelezhető?


Nem vagyok egy bosszúálló egyed, csak most úgy eszembe jutott és foglalkoztat a téma.


2014. okt. 18. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálok ilyet, nagyon utáltam a magyar tanárnőmet mert a személyes komplexusait rajtunk vezette le. Egyik nap láttam az utcán, odamentem hozzá és leöntöttem kólával.

Lesett mint a tejbetök.

2014. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

#1-es valószínűleg lepontoznak majd téged is meg engem is, és majd hozzáfűznek valami szép hosszú propagandaszöveget. Teljesen megértem amit tettél.

Mert vannak akik abban a tudatban pátyolgatják magukat ezzel a neoliberális hozzáállással, hogy a bosszútól nem lesz semmi jobb. A másik rész pedig annyira fél bosszút állni, hogy nem csinál inkább semmit.

Halál eltitkolást, gyerekcserét meg ilyesmiket már nem bosszúból tesznek, ez már csak simán beteges gondolkodásmód.

Sok féle ember létezik ezért nyilván mindenki máshogy áll bosszút, de máshogy is kezdenek ki vele. A maffiában az természetes ha megölik valamelyik családodat, pár rosszabbul nevelt embernél pedig az ha megvernek az utcán, míg egy irodában már csak csipkelődnek egymással.

Szóval "erkölcsileg" meg van szabva mikor milyen eszközökért lehet nyúlni. Ahogy egy beszólásért nem pofozol meg valakit, illetve egy pofonért nem lősz rá.

Ha betartja mindenki a játékszabályokat akkor az erőszak nem szül erőszakot, inkább csak egy versengés alakul ki.

Gyakran nem bánnak olyan jól valamivel mint a másik fél (nem tud jobb beszólást, nem erősebb, nincs drágább háza, nem szebb a felesége stb.), ilyenkor nyúl más eszközökhöz az ember.

2014. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épp ellenkezőleg,megértem amit az első válaszoló tett.Második válaszoló,te pedig elég jól megfogalmaztad amit én valószínűleg magamnak nem tudtam.
2014. okt. 18. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért nem állok bosszút mert bár jól eltervezem hogy hogyan kellene törvénybe ütköző,és többre becsülöm a szabadságom mint azt hogy valakin bosszút álljak.
2014. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én még sosem akartam bosszút állni... Nem tudom miért van. Ha valaki kitol velem, akkor csak mérges vagyok, vagy szomorkodom, de sose gondoltam rá, hogy bosszút kellene állnom.

Nem tudom átérezni, hogy valaki erre vágyik.

Lehet, hogy én túl sokat foglalkozom magammal és nem másokkal.

2014. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!