Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megmondjátok egy embernek ha...

Megmondjátok egy embernek ha sokat beszél? Esetleg utaltok rá? Hogyan? Van erre személyesen átélt példátok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
En kerulom az ilyen embereket, de nem sertem meg oket mert ok ilyenek es kesz :)
2014. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szeretem az ilyen embereket, akkor nekem kevesebbet kell.
2014. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hárman ülünk az irodába és az egyik, amikor épp nincs sok dolgunk - vagy épp nincs dolgunk, akkor megállás nélkül dumál.


Úgy képzeljétek el, hogy néha, ha nagy a csönd, egy random témát feldob. És ha nem reagálunk rá, akkor pár másodperc múlva egy tök eltérő témát.

Persze nagy a csönd sokszor, mert ilyenkor van időnk kicsit kikapcsolni az agyunkat, pihenni, elmélyülni a gondolatainkban.


Ha meg reagálunk, akkor szóözön tőle.


A másik munkatárs meg beszólt neki, már nem bírta tovább, hogy mennyit dumál és, hogy tud e róla meg mit tudom én... Azért, igaza volt, de bszus, ott ültem ledöbbenve és sajnáltam a szóözönös kollégát, eléggé megalázó lehet, hogy hirtelen így beszólnak neki.


Ja és a főnöknek is megállás nélkül mondja a magáét, a főnök már többször jelezte felé, hogy ebből a szóáradatból nem kér. :D

2014. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ismerek olyan embereket akiknek tényleg be nem áll a szájuk.. Volt rá példa, hogy valaki viccesen megjegyezte, hogy-

- vegyél levegőt is..

Vagy

- húúúú neked aztán tényleg szófosásod van..


Én többnyire csendben tűröm egy ideig, amikor már nem bírom, akkor valami ürüggyel lelépek, vagy leteszem a telefont..

Barátnőm is locsi-fecsi. Ő egyszer megkérdezte van-e valami tulajdonsága ami fárasztó vagy idegesítő, mert változtatni akar a viselkedésén. Mivel őszinteséget várt el, elmondtam, hogy túl sokat beszél, sokszor felesleges dolgokról. Tanácsoltam, hogy néha adjon esélyt másoknak is megszólalni. Igyekszik, de néha szólni kell neki, hogy

- drága! már megint sokat beszélsz..:)

2014. okt. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a nagyon aok beszélős vagyok.. Tudom magamról...

De nem zavar, az sem, ha szólnak, hgy mst sok.. Nekem nem megalázó, hanem nagyon korrektnek tartom, ha jelzik...

De a köeli ismerőseim tudják is, hgy nyugodtan szólhatnak...

Kerek perec..most nem tudok fgyelni..ennyi.. És qkkor abbahagyom...és folytatom magamban....mrmint fndolatban.. Én szeretem kimondani, megosztani amit gondolok..késztetésem van rá..

Szerintem a legtöbb nagydumás tudja, hogy ő az, és nem sértődik meg, ha lelövik

2014. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem valahogy sok ilyen ismerősöm van... a viszonytól függően szoktam jelezni.

Tesómnak pl csak annyit mondok, hogy "játsszunk csendkirályt, te kezded" ő meg 2 másodperc múlva mondja, hogy "Vesztettem, marokkózzunk" :D ez valami filmben volt és röhögünk rajta, de azért tényleg olyankor utána kicsit visszafogja magát.

vagy csak annyit mondok, hogy "ccssss" de általában észreveszi az üveges tekintetemet is, amikor már fél órája nem tudom miről magyaráz.


A barátaimnak csak annyit mondok, hogy lassabban, vagy hogy már nem tudom követni, hogy miről van szó.


Idegennek meg vagy nem szólok, vagy ha nagyon olyan a helyzet, akkor azt mondom, hogy "bocs, ez nekem kicsit túl sok információ volt egyszerre".

Még senki sem sértődött meg. Általában tudják, hogy sokat beszélnek.

2014. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A munkahelyemen csak ilyen emberek vannak, akik fossák a szót magukból, még akkor is, ha idegesek. Én eleve más temperamentummal rendelkező ember vagyok, különösen nem érdekel mit beszélnek, a gondolataim megtartom magamnak. Valamikor a vonaton fogtam ki egy ilyen alakot, több mint kétszáz kilométeren át csak rizsázott, nem mertem neki szólni.
2014. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!