Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek gáz, hogy nem...

Szerintetek gáz, hogy nem adtam borravalót?

Figyelt kérdés

Ma délután egy nagyon csodás helyen ittam egy kávét ami olyan szép hely volt,szóval gyönyörű hely gyertyák égtek az asztalon,szal nem lehet elmagyarázni hogy milyen gyönyörű hely volt. A kávé finom volt es drága 650 ft. Pedig csak egy sima hosszú kávé volt. Fogyasztás után a blokkot is egy mappában hozták ki. Gondoltam adjak borravalót de,nem adtam,mert arra gondoltam,hogy ígyis nagyon drága volt a kávé, ők erre sokszorosan sok hasznot tesznek Úgyis,én pedig nem álomfizetést kapok.


Mikor eljöttem,gondoltam,hogy lehet szíd magában a pincérlány,hogynem adtam borravalót még akkor is,ha mosolyogva köszönt el.


Szerintetek ne emésszeem magam ezen? Mi a véleményetek?



2014. okt. 23. 18:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha emészted magad, akkor mi a fenének nem adtál? Legalább egy százast, bakker...
2014. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Amúgy meg semmit se írtál a kiszolgálásról, borravalót azért adunk.
2014. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerintetek szidott magában? És,ha legközelebb ő lesz,amiért nem adtam borravalót legközelebb kevesebb kávét tesz ugyan annyi pénzért?
2014. okt. 23. 18:33
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
Én a számomat írtam volna egy papírra, hogy csörgessen meg, amikor végez és beszéljük meg kell-e borravalót adni?:)
2014. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A kiszolgállás jó volt ahogy illik főleg egy ilyen helyen. Borravalót azért nem adtam,mert a kávé igy is drága volt,de lehet legközelebb adok de az is lehet hogy nem megyek oda máskor mert drága egy kicsit a kávé:D
2014. okt. 23. 18:36
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a tépelődő lelkivilágokat
2014. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%

Aki a vendéglátóiparban valaha egyetlen pillanatig is dolgozott, az pontosan tudja, hogy egy tehetős ember sosem ad borravalót, csak a szegény.Önmagadat irtad le-névtelenül a kiszolgálószemélyzet előtt.


Nem ujdonság..

2014. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
49%
én nem kaptam soha sehol borravalot, bár nem poncér/felszolgálo voltam soha, több tipusu munkám volt. én eleve a borravalo mániát nem értem, nincs neki fizetése? én hiába voltam kedves, esetenként segitettem olyanban amiben nem iskellett volna, most akkor mi van? mi az eredete egyébként ennek, és miért annyira kötelezö? ha alapbol nem lenne bérük, megérteném. de ha pl párizsit szelek, és szép lett miért nem kapok egy 10-est? na jo ez béna példa volt, de bárki belegondolhat bárkit. a tanárok sem kapnak. de gondlja bele mindneki amit akar.
2014. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
7+ Sznobokra jellemző ez a tipusú viselkedés mint a kérdezőnél.
2014. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Amikor fogyasztok egy pizzát a donpedróba akkor ott mindig adok mondjuk. 1390 a pizza és 1500-ból nem kérek vissza. De csak ott adok,legalábbis eddig ott adtam.
2014. okt. 23. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!