Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy pénztárnál...

Miért van az, hogy pénztárnál a kisemberek mindig hagynak borravalót, aki akkora terepjáróval jön, hogy alig fér be a parkolóba az még az öt forint visszajárót is elteszi?

Figyelt kérdés
Nem az öt forintért fáj a szívem, hanem ennek a jelenségnek az oka érdekelne. Beszélgettünk kereskedő kollegákkal és ők is tapasztalják ezt. Nyilván nem a visszajáró öt forintokból tankolnak. Én pl az öt forintost mindig otthagyom a pénztárosnak. Azt gondolom, ha napi 100 vevő ezt megteszi, akkor némi fizetéspótlás összejön a nem túlfizetett dolgozóknak.
2014. júl. 7. 13:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert tanuld meg a leggazdagabbak a legsóherebbek ez így van már nagyon régóta (talán ezért is sikerült szép vagyonra szert tenni mert minden ft-ot megnéznek hova tesznek sokszor sok kicsi sokra meg)
2014. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Pont ahogy az előző mondja, sokszor az kell az előre jutáshoz, hogy megnézd mikor mire adsz ki, mibe fektetsz be, és sok kicsi tényleg sokra megy. Mert attól hogy valaki "gazdag", nem jelenti azt hogy két kézzel szórja a pénzt, sőt tényleg a legtöbben jobban megnézik hogy mire költik el.
2014. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
Hülyeség. Biztosan nem a visszajaró ötforintokból veszik a terepjárót, meg a Hublot órát, meg a csajuknak a Gucci táskát... a kisemberek sem mindig hagynak borravalót és a gazdagok sem mindig kérik vissza. 15 éve vagyok eladó, de nagyon vegyesnek látom, hogy ki mit hagy ott és kér vissza. Egyébként a legtöbb helyen az eladó nem tarthatja meg a borravalót úgysem, akkor meg minek hagynák ott, a tulajoknak?
2014. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előzőeknek. De mondjuk ez inkább az új gazdagokra a jellemző,nem akik eleve nagy befolyású,gazdag dinasztiába születtek. Akik "saját erejükből" (az már más kérdés,hogy hogyan) elérnek egy jobb anyagi létet,azok jobban is vigyáznak,hogy egy felelőtlen hatalmas kiadás miatt vissza ne csússzanak. Oké,mondjuk nem 100-200 ft-on múlna a dolog,de végülis szerintem jó dolog,ha valaki ilyen kisebb összeget is meg tud becsülni.
2014. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

igazából a mi családunk eléggé tehetős ha fogalmazhatok így, és sose fogom elfelejteni nekem mindig azt tanították, hogy "aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli" ezért nézik még az a pár ft-ot is ami úgymond sok embernek "értéktelen" pedig az is az :)

2014. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Én akkor sem hagynám ott az 5 forintot borravalónak ha bill gates lennék. Már nem azért de azért,hogy lecsippantotta a kenyeremet meg a vajamat minek adjak neki ezért borravalót? Benzinkútosnak mindig szoktam adni, vagy azoknak akik csinálnak is érte valamit (pincérek). A pénz nekem is ugyanúgy pénz, ő meg úgy sem tarthatja meg.
2014. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Ja és arról nem is beszélve, hogy a csomó boltban, szemrebbenés nélkül lopnak meg. Mondja a pénztáros 1990, adok egy kétezrest és mondja,hogy köszönöm majd adja a blokkot. Ez mondjuk nem csak boltban,hanem kávézókban, cukrászdákban is gyakori. Milyen alapon?

(bár tegyük hozzá, hogy ha egy kedves kis eladó van aki mosolyog meg tök jófej akkor én sem fukarkodok)

2014. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%
Pénztárnál borravaló? Hol? Én nem vagyok tehetős, de miért kellene a pénztárnál ott hagyni a visszajárót? Az a pénz nekem is kell másra is. Kifizetem az árut, kész (így is emelkednek az árak...). Nálam a borravaló amúgy is a vendéglátó egységekhez kötődik, de ott se lehet mindenhol, volt, ahol a dolgozó közölte is, hogy azt ők nem kaphatják meg, el kell számolniuk minden fillérrel.
2014. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Istenem, utolsók! Pincérek, benzinkutasoknak szívesen adtok és tuti nem öt forintot. Miért is dolgozik többet egy benzinkutas, mint egy élelmiszerbolti pénztáros? Aki nap végén többszázezer forinttal kell, hogy elszámoljon, több kilókat mozgat meg és minimálbérért dolgozik. A benzinkutas fiú, meg kint ácsorog, mert az emberek maguk tankolják gyakran a kocsijukat, akit meg kiszolgálnak nem ót forintot ad nekik, hanem legalább egy kétszázast. Milyen fizikai megterhelés megtankolni egy autót....
2014. júl. 7. 16:17
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én olyannal is találkoztam, hogy a vásárló otthagyta az 5 forintot borravalónak, a következő vásárló meg aki pont utána jött eltette :)
2014. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!