Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki ha nem adtam borravalót...

Ciki ha nem adtam borravalót a pizza futárnak? Ti szoktatok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 23:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Cikinek nem ciki, de azt "illik". Mi mindig adunk.
2011. aug. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szoktunk. De ebben a mai világban... sztem örül, ha van kinek kivinnie a pizzát. De azért akkor is "illik" legalább 1-200 Ft-ot.
2011. aug. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
ha mondjuk 800ft-ba kerül a pizza akkor ezrest adok neki és aztmondom hogy: "a többit haggyad csak!"
2011. aug. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
igenis ciki.ha valakinek van fölösleges pénze pizzát rendelni,és elvárja hogy még ki is szállítsák,mert nem megy el pizzériába,a legnagyobb proliság a semmivel kiszúrni a szemét a futárnak.ő kb ebből él,mert tapasztalatból (pasim csinálta) tudom,hogy nem a legjobban fizetett állás...szóval gratulálok.ha volt 1000-1200 ft-od egy pizzára,100 ft-ot igazán adhattál volna.én kb 1-2 havonta megengedem magamnak h rendelek,de eszembe nem jutna hogy nem adok semmit.
2011. aug. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Most már elment, mindegy.

Én nem szoktam, tudom bunkó vagyok, de... általában úgy kalkulálják az árakat, hogy benne van abba a borra való is.


Másrészt: utálom azt, hogy kell, illik, vagy szokás. Ha megvagyok elégedve a szolgáltatással, akkor majd elgondolkozok rajta, hogy adok-e, vagy sem. Másrészt, az adott hely célja, hogy visszajárjak, odajárjak, tehát nekem ne a borravaló kedvéért jópofizzon, legyen kedves, mert a rendszeres vendégei között akar tudni.


Ráadásul szerintem van, hogy más ágazatokban dolgozók jobban megérdemelnék, mégsem kapnak. A gyerekem angol tanára pl. heti két órában ingyen vállalta 8 gyerek felkészítését nyelvvizsgára, mert az iskolai keretből nem telt rá. Neki nem adtunk borra valót, pedig lehetett volna...

Vagy a bankban vagy egy kis csaj, akit kedvelek, rendes, mosolygós, segítőkész, meg van egy tök bunkó. Ennyi erővel a kedves lánynak is adhatnék, de itt nem szokás...

2011. aug. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

egy banki dolgozót ne hasonlíts szerintem egy pizzafutárhoz,2-3x annyit keres,és nem napi 12 órát dolgozik:)

attól h lehet úgy kalkulálják,szerinted abból lát bármit is a futár?:) hát elmondom neked,hogy nem.

ez vendéglátás,ha elmész egy étterembe,ott is adsz jattot a pincérnek.

az angol felkészítős dolog pedig azt gondolom csak a szülőkön múlik,ha annyira nagyon meg vagytok elégedve a tanárral a felkészítő végén meg lehet lepni valamiféle köszönő ajándékkal.de ez teljesen más kategória.

2011. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk, ha megtehetném, hogy étterembe járjak, akkor lehet másként gondolkodnék...

de nekem ez akkor is olyan ellenszenves, hogy elvárják.

még a fősulin dolgoztam diákmelóban eladóként, örültem ha kaptam borravalót, akkor is ha 1ft volt, vagy ha 50. de nem vártam el.

ja meg adjak a fodrásznak is, aki fél vagyont kér azért, mert 2 cm-t levág a hajamból.

amúgy egy ismerősöm bankban dolgozik, 90 000 ft-ot keres.

2011. aug. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

én sem tehetem meg,nem is azért írtam,de ha már valaki rászánja a pénzt akár 1 évben 1x akkor ez szerintem alap h x %-ot ad a pincérnek.

vannak bizonyos szolgáltatások ahol ez szokás,és egyik sem tartozik olyanok közé,amiket az ember nap mint nap igénybe vesz:) se az étterem,se a fodrász,se a kozmetikus,se egy pizzarendelés.aki pedig naponta v 1 héten legalább 1x elmegy fodrászhoz,vagy minden hétvégén mondjuk étteremben vacsorázik,annak szerintem nem sokat számít az a 100-200 ft borravaló.én nem sajnálom a pénzt az ilyenekre,mivel nem naponta adom oda a 100asokat ezekre a dolgokra.de ki így,ki úgy...

2011. aug. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem gáz, a kiszállítás költsége alapból benne van a pizza árában..
2011. aug. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

1. ha már meg lett említve: a banki dolgozó nem feltétlenül keres olyan jól ahogy írták, hacsak nem a bankárra vagy vmelyik vezetőre gondol az egyik kommentelő.


2. ha az étteremben megnézed a számlát, és azon esetleg szerepeltetve van a kaja ára mellett 20% felszolgálási díj (=borravaló itt beépítve van már a számlába), és te még ezen felül is még egyszer kifizeted rá a borravalót, hát, az már a te dolgod. ;)


Nálam alkalomfüggő, nem nagyon szoktam pizzát rendelni, hanem a barátokkal ülünk be valahova. És én is sz.rok az ilyen "illenne, kellene, ez a szokás" dolgokra. Nem a szolgáltatói szektor az egyetlen, ami nincs hú de jól megfizetve. És nem az én dolgom megváltani azt. Anyámnak miért nem ad senki borravalót a munkájáért, ha jobban is dolgozik? Mert nem ilyen szférában dolgozik.

A borravaló az egy plusz, nem egy kötelező elvárás. Általában adnak, te meg ha akarsz, adsz, ha nem, akkor meg nem. HA rendesek, és kedvesen végzik ami amúgy is a dolguk, az jó pont azért hogy legyen kedvem adni.

2011. aug. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!