Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan elkényeztetném a...

Túlságosan elkényeztetném a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

T. Mindenki! 38 éves villamosmérnök -tervező, karbantartó- vagyok, egyedülálló. Több éve egy multinál dolgozom, és ebből kifolyólag nem rossz a fizetésem.. Mivel anonim oldal, ezért nyilvánossá is teszem...: ~ 667.000 nettó + cafeteria.


5 gyermekem van, 3 anyától..


3 ebből lány, 13, 14, és 16 évesek.

2 fiú, 5 és 9 évesek


Havi szinten 50-50-50 ezer forint zsebpénzt kapnak tőlem + gyerektartás anyukának...


A lányom ( 16 ) mindig azt mondja nekem, hogy az osztálytársaihoz képest alig adok valami zsebpénzt. ( Elit iskolába járatja az anyja )


Én meg csak nézek.. Mondtam, rendben, akkor 50-ről 75-re emeljük fel a havi fizetését. Azt mondta, ez sem elég. Ezek után visszacsökkentettem neki 30-ra, és azt mondtam neki, hogy ha nem tanulja meg értékelni a pénzt, nem kap többet tőlem!


Az anyja pedig kiakadt rám, hogy milyen szívtelen vagyok.



Szerintetek?



Üdv, Gyula


2014. okt. 30. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint jól tette. Ha 16 évesen már a minimálbéren is túli jövedelmet kap szinte a semmire, akkor nehezen fogja megtanulni a pénz értékét, ami később még visszaüthet. Az 50.000 is több, mint sok.
2014. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem egy kissé elkényeszteted a kiscsajt, de ezt nem sértésként mondom! :) A későbbiekben, ha felnő nem nagyon fogja értékelni a pénz értékét. Figyelj arra is, hogy mire költi egyáltalán. Nem azt mondom hogy ha vásárol akkor kérd el tőlle a blokkot, vagy ilyesmi, de azért ne hülyeségre költse.
2014. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem azért, de én 15 éves koromig 5 euró zsebpénzt kaptam,18 éves koromig pedig 10-et. Pedig az én szüleim se keresnek rosszul. Túléltem valahogy.

50 ezer bőven sok egy ilyen fiatal lánynak. Csak zsarol a kicsike, ne hagyd. Neked van igazad.

2014. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Te nem vagy magadnál! hogy egy ennyi idős gyereknek ennyi pénzt adsz.

Ezt hol tanultad? ez egyrészt az elkapatás magas-iskolája, ami pénzéhséget szül alapból-mint látható nálad.


Majdnem 17 éves a gyerek, de nincs zsebpénze-nálunk semelyik gyereknek.

2014. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem már az 50e is durva egy gyereknek, főleg hogy soha semmit nem tett le érte az asztalra. Persze hogy akkor semmi nem elég. amúgy meg kamuzik. Nem igaz hogy a többi társa többet kap, egy közeli családtagunk járt ebben a cipőben a fiával, pont ugyanez volt a szöveg :) aztán szülőin a szülők beszélgettek a zsebpénzről és kiderült hogy a kölykök elég fifikásan tornázták ugyanezzel a szöveggel felfelé a zsebpénzt :)

Amúgy a legtöbb gyerek a töredékét kapja vagy nem is kap :s De akiket ismerek hogy adnak a gyerekeiknek, azért ők el is várnak érte valamit, nem csak úgy adják. Hiszen ennek az eredeti lényege az volt hogy megtanulják értékelni. De semmiért ekkora pénzt kapni? Szerinted mit szűr le belőle? Majd tarthatod el 30 éves korában is.

2014. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkorát beintenék a helyedben a kölöknek, hogy arról kódulna.


Szin kitűnő biziért jár pénz-mert megdolgozott érte, és hajtott egész évben és küzdött.

De nem igy ahogy te teszed. Ezzel csak elfuserált gyerekeket fogsz kinevelni magadból. Semmi többet. És még tiszteleted és tisztességed sem lesz előgttük.

2014. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 16 éves lányod már menthetetlen. Elkényeztetett liba lett belőle. Én semmi zsebpénzt nem adnék neki, hiszen látszik rajta, hogy nem tiszteli a munkát. A többi gyerek talán még menthető.
2014. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Diákmunkát kipróbálhatná, csak hogy lássa, hogy nem úgy jön a pénz hogy csettintünk egyet.
2014. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Így kell életképtelen, hisztis hülyegyereket nevelni, gratulálok. Lehet, hogy a munkádhoz értesz, de a kölykeidhez és a pénzhez nagyon nem.
2014. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8 vagyok

Vagy lehetne olyat, hogy büfébe kajára legyen elég pénze, meg még egy kicsi, hogy ne legyen kicentizve. Aztán ha szeretne valamit, akkor szóljon és megbeszélitek. Pl nem kell új telefon csak azért mert kidobtak egy újabb fajtát. Akkor kapjon, ha tényleg van értelme.


Szorosabban kéne fogni a hölgyet, mert az értékrendje is eltolódik, meg ugye ha később vagy felnőttként nem lesz ilyen sok pénz, akkor nagyon zokon fog esni neki.

2014. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!