Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki nem méltó a szeretetre?

Figyelt kérdés

Nincs semmi extrém rossz tulajdonsága, teljesen átlagember. Senki se utálja, de szeretni sem tudják. Ez kinek a "hibája"? Akinek kapnia vagy akinek adnia kellene a szeretetet? Vagy nincs ilyen, hogy hiba, egyszerűen valamiért így alakult?


És szeretheti-e önmagát valaki, aki a világon senki nem szeret? Légyszi, ne írjátok, hogy legalább egyvalaki biztos szereti. Tegyük most fel, hogy tényleg senki. Akkor az ember közelebb kerülhet önmagához, mivel nincs kire támaszkodnia, és ezáltal megszereti saját magát, vagy pedig mások szemüvegén keresztül fog magára tekinteni, és ezért nem tudja magát szeretni?



#feltétel #szeretet #elfogadás #önkép #kiérdemelni #torz tükör
2014. nov. 2. 23:08
 1/8 A kérdező kommentje:

"És szeretheti-e önmagát valaki, aki a világon senki nem szeret?"

akiT a világon senki nem szeret

2014. nov. 2. 23:10
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Jelen, de őszintén szólva már nagyon régen nem is vágyom.
2014. nov. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jelen 2: sajna mindig mindenkinek csak kellemetlenséget okozok, így meg sem érdemlem, de egy ideje már nem is vágyom rá.
2014. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először saját magadat kell megtanulnod szeretni, elfogadni, hogy utána mások is elfogadjanak és szeressenek. Másrészt, egy olyan embernek, akit soha nem szerettek, vagy már nagyon rég nem szereti senki és elfelejtette milyen is az, viszonylag kevés fogalma van a szeretetről, ezért ha lehet még nehezebb dolga van. Mindenki megérdemli a szeretetet szerintem. A lényeg, hogy nyitni kell más emberek felé és elkezdeni megbízni bennük, mert nem mindegyik olyan félelmetes gonosz stb. mint amilyennek elsőre látszik. Bátornak kell lenni ahhoz, hogy túl lehessen lendülni a visszautasítástól való félelmen, amihez esetleg el kell hagyni a komfortzónát. Ez az elején kellemetlen lehet, viszont hosszútávon kifizetődő. :))
2014. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A lényeg, hogy nyitni kell más emberek felé és elkezdeni megbízni bennük, mert nem mindegyik olyan félelmetes gonosz stb."


De ha a begubózás is az ellenkező tapasztalatok miatt történt? Vagyis: az illető rájön, hogy nem szabad megbízni az emberek többségében, mert nem olyan rendesek és jószívűek, mint amilyennek látszanak?

2014. nov. 24. 07:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem méltó. Szerintem mindenki megérdemli a szeretetet. De vannak akik nem kapnak. Engem még az anyám se szeretett. Mindig olyan rideg volt hozzám. Tartotta a távolságot. Azt hittem ez így normális. Valahogy megszoktam, hogy mindig egyedül vagyok. Aztán elkezdtek gúnyolni bántani(alapsuli). Akkor döbentem rá mennyire csúnya vagyok. Előkerült egy felvétel a névadómról is. Tisztán hallani, ahogy az emberek nevetnek, összesúgnak." Milyen ronda feje van a gyereknek! Hol? Hát ott! Já nevetés"... Aztán megismertem egy lányt. 26 évesen. Megölelt. És nem tudtam mit csináljak. Olyan furán éreztem magam. Elmondta, hogy középsuliban öngyilkos akart lenni, mert nagy ora és elálló lapát fülei voltak. Az anyja elvitte plasztikai sebészhez. Majd iskolát cseréltek. Aztán lettek csak barátai. Befogadták. Mikor elvitt magukhoz, nem tudtam elhinni, hogy ennyit ölelkeznek otthon. És az anyukája mennyire szerette. Sajnos a barátai nagyon gonoszak voltak és mindent elkövettek, hogy faképnél hagyjon. Ők nyertek. Most, hogy tudom milyen érzés ha szeretnek sokkal jobban kínoz a magány. Remélem már hamarosan vége lessz ennek a rémálomnak, és szabad lessz a lelkem. Szeretet nélkül nincs értelme az életnek.
2015. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:( Kívánom, hogy találd meg azokat az embereket az életben, akik valóban szeretnek!
2015. márc. 25. 14:49
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt pont most találtam: :)


https://www.youtube.com/watch?v=E0Bhgkr81hI


23:50 - 24:30

2015. márc. 25. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!