Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is magyarországon...

Szerintetek is magyarországon az uzletekbe még mindig úgy van, hogy szinte a vásárlónak kell megalázkodni hogy az eladó foglalkozzon vele?

Figyelt kérdés
helyes ez így ? szerintem ez is egy hunf=garicum mert ilyet kulfoldon nem lehet tapasztalni pont az ellenkezoje áll

2014. nov. 3. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ne járj be olyan boltba ,ami neked nem szimpi,van ezer másik is,
2014. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem voltam minden ország minden boltjában még, de szerintem nem kéne minden negatívumot hungaricumnak titulálni. Máshol is vannak bunkó eladók, nem csak itt.

Amúgy meg engem nem érdekel, nem vagyok birka, ha akarok valamit megkérdezem és akkor foglalkoznak velem. Sőt többször tapasztaltam azt, hogy oda jönnek az eladók és megkérdezik segíthetnek e, mint azt hogy le se szarnak.

2014. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen ez van. Az eladók nem motiváltak mert alacsony a fizetésük, agyonhajszolják őket és ez a vásárlón csattan. Rengeteg bolt meg csak pénzmosoda ,teljesen mindegy a tulajnak ,hogy mennyi vevő van és azok elégedettek e..


Ahol kőkemény kontroll alatt vannak az eladók napi szinten jön be próbavásárló ,kamerák hada lesi őket ,az üzletvezető panasz esetén kirúgja őket ,ott nem engedhetik meg maguknak a flegmázást.

2014. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát én személy szerint nem szeretem, ha azonnal jönnek, hogy segíthetnek-e és egyéb. Én szeretek előbb körülnézni, aztán majd érdeklődöm, ha szükség van rá. Egyébként meg ne közeledjen hozzám senki, mert azt zaklatásnak veszem.
2014. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet rákenni a magyarokra, hogy ez is hungarikum. Akad olyan üzlet, ahol az eladó alkalmazott és tojik az egészre, de azért ez nem általános, ilyen jelenség külföldön is van. Nem tudom milyen jellegű üzletre gondolsz? Talán a sokat szidott butikokra, ahol egymással beszélgetnek a kis eladólányok, ahelyett, hogy rád néznének? Ilyen is van, de pl. ha most végig gondolom a helyeket ahova járok, mindenhol egytől egyig kedvesek: A kis élelmiszerbolt, a trafik, a csavarbolt, az irodaszer kereskedés, még az inerspárban a pénztárosok is kedvesek egytől egyig. Sőt mostanában egyre jobban vevőcentrikusak, mert nagy a verseny, sok a hasonló üzlet és kicsi a vásárlási kedv.

Én inkább pont Németországban vettem észre, hogy nem nyalják körbe az embert, ráadásul nem túl kedvesen jelzik feléd, ha mindjárt záróra van, ellenben nálunk kiszolgálnak, ha az utolsó pillanatban esel be.

Meglátogattam több hangszerboltot is pl. Berlinben. Volt ahol az eladó alig akarta megemelni a potrohos seggét és alig akart segíteni, de volt olyan, ahol nagyon kedves volt a fiatal eladó srác és teljesen oda volt értünk, hogy magyarok vagyunk. Németben is vannak kedvenc helyek, ahova szeretünk bemenni vásárolni, de van ahol ridegek.

2014. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sose értettem ezt a problémát.

Velem mindig nagyon kedvesek mindenféle üzletben.

Én viszont külföldön vettem észre, hogy észre sem veszik, ha bemegy egy vásárló az üzletbe, nem mennek oda megkérdezni, hogy mit szeretne, mit itthon. Nem mintha hiányozna, mert nem szeretem a túlbuzgó eladókat, csak azért írom, hogy én úgy vettem észre, hogy itthon még többet is foglalkoznak a vevővel, mint külföldön.

2014. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!