Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért az az elso kerdese egy...

HrH kérdése:

Miért az az elso kerdese egy Izraelbol erkezett, Magyarorszagon ingatlant kereso zsidonak, hogy az elado zsido-e vagy nem?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 01:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismersz Izraelből érkezett, Magyarországon ingatlant kereső zsidót? És valóban ezt kérdezte meg először?
2014. júl. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha te kimennél Angliába és akarnál venni egy ingatlant, nem kérdeznéd meg hogy az eladó magyar-e?
2014. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valoban izraelben elo zsido (Tel Aviv) es minden egyes alkalommal ezt kerdezte eloszor. Sok kulonbozo nemzetiseggel dolgoztam amikor ezzel foglalkoztam par eve (francia, belga, orosz, olasz, stb.) de meg senkinek nem volt fontos az elado vallasa. Egyaltalan fel sem merult soha. Miert lehet annyira fontos ez egy zsidonak, hogy standard elso kerdes minden alkalommal?
2014. júl. 2. 08:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Arra gondolok esetleg, hogy az ingatlan kialakításánál egy előző zsidó tulajdonos pl. figyelembe vehette a kóserság szabályait, így ha egy ilyen szokásokat tartó zsidó vallású ember szeretne ingatlant venni, akkor neki előny lehet pl. az, ha a konyhában több mosogatómedence van vagy más hasonló technikai dolgok.

(ha ingatlanos vagy és gyakran találkozol ilyen kérdésekkel, akkor lehet, hogy nem ártana utánanézni annak, hogy ez mit jelent a gyakorlatban- hasznodra lenne)

2014. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem inkább az üzletkötés szempontjából fontos neki.Másképp tárgyal egy zsidóval és másképp egy goj-al.
2014. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
32%
Nem kellene zsidóknak ingatlant eladni.
2014. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!