Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez megalázó szerintetek?

Ez megalázó szerintetek?

Figyelt kérdés

Megismertem ma valakit. Nagyon jól éreztük magunkat. Aztán kisvártatva előáll azzal, hogy nagyon különbözünk, teljesen más a világnézetünk, ezért inkább hanyagoljuk egymást. A probléma forrása abból fakad, hogy az én véleményem gyakorlati tapasztalatokon alapul, az övé viszont valószínűleg könyvből olvasotton. Tényleg ekkora baj, hogy az ember nem egy droid? Nem fújja azt amit a másik hallani akar? Nem úgy akar párkapcsolatot alakítani egy másik emberrel, hogy szerepet játszik?

Az meg csak rátesz egy lapáttal, hogy neki 2 diplomája van, nekem meg egysem... Szerintetek baj ha úgy érzem megalázó?


2014. nov. 5. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ő kicsit furcsán állt a dolgokhoz. Ha egy bunkó segg lennél, én is hanyagolnálak.

De ha jól értem, itt csak arról van szó, hogy nem ugyanúgy gondolkodtok. Ez miért lenne baj?

Ne érezd megalázónak. :)

2014. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég fura, hogy egy napnyi ismeretség után ő közli, hogy hanyagoljátok egymást, mert máshogy gondolkodtok. De nem érzem megalázónak egyik fél felé sem.
2014. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ebben semmi megalázó. Nem voltál neki szimpi, és nem akart hülyíteni.
2014. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Úgy éreztem nagyon is szimpatikusak vagyunk egymásnak, mivel ő kérte, hogy keressem majd. Dühös vagyok magamra kicsit. Én is tanulhattam volna tovább, de fontosabb volt a munka akkor. Talán én is egész ember lehetnék, ha lenne diplomám. Mert sajnos ez is tapasztalat, hogy egy ketkezű melósnak soha nem lesz becsülete egy "értelmiségi" előtt.
2014. nov. 5. 18:43
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Vagy csak bebeszéled magafnak mert annyira szeretmél diplomás lenni
2014. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék diplomás lenni. Megengedhetten volna magamnak, hogy egyetemre járjak. De az nem én vagyok.
2014. nov. 5. 20:08
 7/9 Ling-ce ***** válasza:
100%
99 százalékban igazat adok neked, de szerintem kicsit elhamarkodott vélemény az, hogy a kétkezi munkásnak nem lesz becsülete az értelmiségi előtt. Vannak értelmiségiek, akik kétkezi munkával kezdték, és nem felejtették el honnan jöttek.
2014. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ling-ce ***** válasza:
És diploma nélkül is lehetsz egész ember. Bocsánat ez fontos, és kifelejtettem. Fel a fejjel!
2014. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem az önbizalmadat meg kéne erősíteni mert olyan érzésem van mint ha kisebbségi komplexusod lenne.Remélem nincs igazam csak egy tipp volt.Attól mert ő másként látja a dolgokat attól te még nem leszel kevesebb.A diploma nem minden.Nekem is van olyan ismerősöm akinek van diplomája aztán inkább ......no comment az illető.
2014. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!