Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kavarognak bennem...

Miért kavarognak bennem egymásnak ennyire ellentmondó érzések?

Figyelt kérdés

21 éves, harmadéves egyetemista férfi vagyok. Mindig is visszahúzódó személyiségű voltam, de mióta egyetemre járok, úgy érzem, megtaláltam a társaságomat akik elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, megadják nekem a tiszteletet. Sok új barátra tettem szert, de az utóbbi időkben mégis mintha szomorúbb, magányosabb lennék. Van, amikor arra vágyom, hogy velük legyek, de amikor velük vagyok, legszívesebben arra vágyom, hogy ne foglalkozzanak velem, hagyjanak békén. Van, pontosabban volt egy lány barátom, akivel szó szerint mindent megbeszélhettem, de újabban nagyon kerülöm őt, május óta nem is beszéltünk. Már nem találkozunk személyesen olyan gyakran (ő másik szakra ment át, és olyan az órarendünk, hogy alig látjuk egymást), ha látom is, inkább úgy teszek, mintha észre sem venném, max. köszönök neki és lépek tovább. Ha látom, hogy fent van Facebook-on, egyszerre érzem azt, hogy legszívesebben írnék neki, és hogy "ír rá a f**om", vagy vágyom rá, hogy rám írjon, közben pedig a hátam közepére sem kívánom. Ugyanezt érzem, ha látok ezen az oldalon egy kérdést, hogy "ismerkedjünk/beszélgessünk". Akkor is ugyanez van bennem, hogy ráírnék, de írjon rá a halál.


Mitől lehet ez? Mi az, ami miatt így érzek az ismerőseim iránt? Tudom, hogy ez így nem sok minden, de hirtelen nem tudom, mit írhatnék még, kérdezzetek! Ha ez így megy tovább, mindenkit el fogok dobni magam mellől.



2014. nov. 5. 23:08
 1/2 anonim válasza:
Igazából ez több minden miatt is lehet. Én is sokszor vagyok vele úgy, hogy szeretek a barátaimmal lenni, de hagyjanak békén még csak hozzám se szóljanak. Lehet, hogy nem érdekelnek téged a "barátaid" és csak kihasználod őket. Ezt úgy értem, hogy biztonságba érzed magad mellettük, nem félsz, de mindeközben téged nem érdekel az, hogy velük mi van meg ilyesmi. Esetleg még attól is lehet ez, hogy szívesen lennél velük, csak félsz, hogy megbántod őket valamivel. :/
2014. nov. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csömöröd lett. Én is ilyen voltam néha.


Ha sokáig voltál visszahúzódó és sokat voltál egyedül, akkor annyira megszoktad ezt, hogy amikor végre belecsöppensz a társaságba, eleinte rohadt jó, hogy van kivel lenni, csomóan kedvelnek, haverok, buli, minden, de amint elmúlik a varázs, rájössz, hogy ez nem való neked. Ilyen egy introvertált ember.


Szerintem ez nem kihasználás, csak szimplán megszoktad egyetem előtt, hogy egyedül vagy, de azért persze hiányzott a társaság és a barátok, mert mindenhol azt láttad, hogy ez az etalon, ez a menő. Jött az egyetem, megkaptad, de amint már nem volt újdonság, belefáradtál, és visszatérnél a régi, megszokott, kényelmes egyedülléthez.

2014. nov. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!