Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a női...

Miért van az, hogy a női kerékpárosok nem tudnak kanyarodás közben tekerni?

Figyelt kérdés
Kerékpárral közlekedve azt tapasztalom, hogy kanyarodás esetén a nők sose tudják az említett két műveletet egyszerre elvégezni. pl. Kerékpárúton haladva borzasztóan idegesítő, miközben nem tudod megelőzni, előtted folyamatos tekerés nélkül lelassít, s így nem haladsz egyről a kettőre. Biztos valamiféle nőkre jellemző agyféltekés koordináció lehet a háttérben... vagy nem?
2014. nov. 6. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Én csak akkor nem tekerek, ha szűk a hely kanyarodni (pl. járda ház sarkánál ahol nem látsz ki)vagy csúszós az út, esik az eső, stb. De egy normális kanyarnál (pláne bicikliúton) nem állok meg a tekerésben.

Amúgy evolúciós jelentősége van annak, hogy a nők általában mindent óvatosabban csinálnak és számukra a veszélyhelyzet határa alacsonyabban helyezkedik el, mint a férfiaknál.

24/L

2014. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivan??? Már miért ne tudnánk? :D
2014. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kanyarodás előtt minden normális ember lassít, bármilyen járművel. Te azért nem, mert azt hiszed, ettől leszel nagyobb kan, ettől fog majd végre megnőni a tököd.

Aztán egyszer majd jól rácseszel a kankodásra: beesel a trolibusz alá, felkenődsz a ház sarkára, átesel egy taxin és betöröd a pofádat, rosszabb esetben valaki másba csapódsz bele, és mehetsz a bíróság elé. Remélem, csak magadat fogod összetörni, de minél előbb!

2014. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "jókívánságot" és a tök növelésére vonatkozó megállapítást! Egyébként troli alá bajosan fogok esni, mert nem a nagyképűségéről mint azt a hozzászólás stílusa is mutatja) hírhedt városból írtam. Megjegyzem kereszteződés előtt és kanyarba fordulva én is lassítok, viszont nem csak átgurulok - mint ahogyan a kérdés felvetése kapcsán utaltam erre - hanem behajtva ezen útszakaszokba újra tekerni kezdek. Ha jól tudom a KRESZ alapjában kitér a forgalom akadályoztatásának kérdésére, illetve a kereszteződés minél hamarabb történő elhagyására. Anno (jogosítvány megszerzésekor) gyakorlati vizsgán a megengedetthez képest kisebb sebesség megválasztása miatt vontak le pontot - forgalomakadályozása miatt.
2014. dec. 3. 09:48
 5/6 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a "jókívánságot" és a tök növelésére vonatkozó megállapítást!"


Szívesen bmеg!


"Egyébként troli alá bajosan fogok esni, mert nem a nagyképűségéről mint azt a hozzászólás stílusa is mutatja) hírhedt városból írtam."


Ja, hogy nem tudod, mi az a trolibusz.

Na akkor úgy mondom, hogy megértsd: beesel a ganészállító szekér alá, vagy a gulya alá, mikor este trappol haza a sok szarvasmarha a falunak az összefоsott, sáros főutcáján. Vagy beesel az ezerkettes zöldséges Lada alá, amivel ott járni szoktatok. Vagy kiegyenesíted a kanyart mert elcsúszol a tyúxaron, és fejjel landolsz a kisközségi italmérésben egy hordó metiles-tablettás asztali rozéban.


Így már érted, tоszod?!


"Ha jól tudom a KRESZ alapjában kitér a forgalom akadályoztatásának kérdésére, illetve a kereszteződés minél hamarabb történő elhagyására."


Rоhadtul összekevered a dolgot egyrészt az egyenes úton egyenletesen haladással, ahol el kell érted a minimális sebességet, de ott sem mindenáron mint egy barom, másrészt meg a VASÚTI átjárón való áthaladással. És mindkettő gépjárműre vonatkozik, érted? Vagy azt képzeled, hogy a pöсsköszörűddel is köteles vagy ötvennel közlekedni városban, lakott területen kívül meg azt hiszed, megbüntetnek, ha nem tekersz kilencvennel?!

2014. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"bmеg" "beesel a ganészállító szekér alá, vagy a gulya alá, mikor este trappol haza a sok szarvasmarha a falunak az összefоsott, sáros főutcáján. Vagy beesel az ezerkettes zöldséges Lada alá, amivel ott járni szoktatok. Vagy kiegyenesíted a kanyart mert elcsúszol a tyúxaron, és fejjel landolsz a kisközségi italmérésben egy hordó metiles-tablettás asztali rozéban. "

Na ez a hozzászólás stílusa megint megerősített abban hogy mennyire elvannak telve magukkal az nagy bp-i "vagány" gyerekek (tisztelet a kivételnek)

Amúgy se a falu, se a kisközség nem talált. A hozzászólásodba írtakra pedig nem reagálnék, mert én tahó vidéki nem alacsonyodok le a stílusodhoz.

2014. dec. 4. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!