Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy peugeot 307 típusú...

Robbertto kérdése:

Van egy peugeot 307 típusú autóm amely balra kanyarodáskor sípoló hangot ad ki (bal első oladalról) Valaki ötlet hogy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2001 -es az autó, viszont most cseréltem benne kormányösszekötőt, stabilizátort, gömbfejet, silenteket, mindkét oldalon. Volt futómű beállításon úgyhogy passz.Azt megfigyeltem hogy csak tempósabb kanyarokban jellemző, vagy pl körforgalomba, de kicsit játszva a kormánnyal ellenirányba el -el hallgat.

#sípoló hang #kanyarodás #307 sípoló hang
2014. szept. 2. 07:16
 1/4 msebi06 ***** válasza:
Így látatlanba nehéz lesz, de amikre én gondolok, hogy leüthettek valamit az elektronikából (vezeték, csati...) , és kanyarban a nekiér valaminek, de ilyenkor jeleznie kéne a kocsinak a műszerfalon. Másik, lehet hogy nem függ össze a javításokkal. Volt már dolgom olyan géppel, ahol ha nem volt elegendő olajnyomás csipogott (minden hibaüzenetnél csipogott), lehet kanyarba neked is ez van. Nekem pont 406 peugeotnál van, ha kevés benne a motorolaj, és hirtelen, vagy gyors kanyar jön, akkor világít a lámpa.
2014. szept. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi de lehet rosszul fogalmaztam, a műszerfalon semmi nem jelez hibát illetve a sípoló hang nem bentről jön hanem kintről a kereóéktől kb.

Nézegettem neten, írják hogy hangot adhat ki a rossz kerékcsapágy meg a féltengely csukló vagy mi, de ezek állítólag ropogó morgó hang, nekem meg inkább sípol, vagy éles sorlódó hang kb. Fékbetétekre is gyanakodtam de semmi baja már néztem, reszelgettem a szélét stb...

2014. szept. 2. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig sanszos, hogy az a fékbetét kopásjelzője lesz. Ha lassú tempónál 10-20 km/h enyhén rálépsz a fékre akkor is sípol? Mert, ha igen akkor tuti h a fék! A tárcsát pedig nem elég reszelgetni, hanem normálisan fel kell szabályoztatni! persze miután kicseréltetted a fékpofákat.
2014. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet!


tegnap szétszedtem, kivettem a fékbetétet, mozgattam a féknyerget, kis wd40 a mozgó résznek....most nem csinálja de tuti előjön megint. A vezetéknek semmi baja és súrlódás nyomát sem láttam semelyik alkatrészem.

2014. szept. 3. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!