Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akkor most mi az "ész", vajon...

Akkor most mi az "ész", vajon ki fogja többre vinni az életben?

Figyelt kérdés

[link]

Nos én ismerem (nem személyesen) ezt a személyt és 4-es, 5-ös tanuló, most jár 13. osztályba.

Én 2-es, 3-as tanuló vagyok de soha nem viselkedek így, mégis azt mondják az emberek, hogy ő az okosabb, mert ő felfogta, hogy akkor lesz jó állása ha tanul. De a videó alapján, pont egy ostoba embernek tűnik.

Most akkor mi a valódi ész?



2014. nov. 7. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Már nincs fönn a videó vagy legalábbis nekem nem hozza be.
2014. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez milyen műsor? És kik ezek az ízléstelen, buta emberek ebben a zsűriben? Szakértők?!? Hova süllyed a média, viselkedni nem tudnak a zsűritagok.

A kérdésed lényegét nem pontosan értem.

2014. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tudás, mint ész, és a társadalmi viselkedés sokszor nem működnek együtt egymással.
2014. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez sok tényező együttesének az eredménye.

Kell a józan paraszti ész, a lexikális tudás, jó kommunikációs készség, szerencse, hit, kitartás.

Szal azért, mert valaki 5-ös suliban, semmit nem jelent, csak annyit, h képes leülni és tanulni, úgy, ahogy előírták neki.

2014. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem az okos, nem az erős, hanem a rátermett fog kiemelkedni.
2014. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbbet a jó kommunikációs készség és az érzelmi intelligencia ér. Például én hiába teljesítek nagyon jól az egyetemen, mert a szakmámhoz tudnom kéne kapcsolatokat kiépíteni(most az egyik tárgy keretében ezt kéne tennem), de nem vagyok rá képes. Idegen emberekkel csak a legritkább esetben beszélek. Még az is gondot okoz, hogy beszéljek a konzulensemmel a szakdolgozat miatt, komolyan mondom, a végén emiatt nem fogom tudni befejezni az egyetemet. A nálam rosszabbul teljesítők simán és hamarabb fognak végezni, mert nem félnek. Néhányuknak olyan nagy szájuk van, hogy helyettük pirulok. És őket kedvelik legjobban. Hát ez az én meglátásom.
2014. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki jó jegyekkel rendelkezik középsuliban vagy gimiben, az nem sokat jelent. Én úgy érettségiztem le ötösre mindenből hogy magára az érettségire tárgyanként kb 1-2 órát ha készültem (tehát jobb esetben egyszer ha elolvastam egy haver által kidolgozott és átpasszolt tételsort), s mégsem tartom magam okosnak. Ha elmegy egy neves egyetemre és ott is tartani tudja ezt az átlagot, akkor már lehetne rá mondani hogy van némi sütnivalója, de még akkor sem feltétlenül. Az is lehet, hogy marha szorgalmas.


Neked viszont nagyon ajánlom hogy kezdj el tanulni, mert lehet hogy belőle nem lesz senki, de az sem lenne jó ha belőled sem lenne. Később pedig lehet, hogy még nagyon meg fogod bánni, akkor viszont már sokkal nehezebb lesz bepótolni. Persze ha azért ilyenek a jegyeid mert suli mellett dolgozol és ahol tudsz besegítesz a szüleidnek/eltartóidnak, vagy már magad tartod el magad, akkor nem szóltam és respect.

2014. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!