Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A család támogatóereje nélkül...

A család támogatóereje nélkül (anyagiak, érzelem) lehet valamire vinni az életben?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 16:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, én eddig semmire nem vittem 25 vagyok :/
2012. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Persze és büszke is lehetsz, hogy amit elértél azt te érted el.....
2012. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Keress igaz barátot, vagy bárkit aki legalább érzelmekben támogat. Egyedül nem megy. Sajnálom.
2012. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Nekem sem sikerült. Mivel nagyon zűllött voltam fiatalon, anyám kitagadott. Barátaim sosem boltak. Alig sikerült valamit össze kaparnom.
2012. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%

Ha legalább párod van, aki szeret és támogat. Akkor később ketten könnyebben boldogultok.

Sajnos igaza van az előttem szólóknak egyedül tényleg nem lehet semmit elérni. :/

2012. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van egy jóbarátom, aki gyakorlatilag család nélkül nőtt fel. Elég keményen tanult, felvették egy jó gimibe, onnan ment jó egyetemre, ösztöndíjak, végül kikötött egy multinál, ahol ő lett a legfiatalabb középvezető. Nem mondom, hogy annyit szórakozott, mint mi, többiek, és kellett az a fiatalkori "én csak azért is megmutatom" elhatározás, hogy ne csellengjen, hanem tanuljon, de megtette. De tény, hogy nem sokan tudnák mindezt végigcsinálni.
2012. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, csak sokkal nehezebb.

24 éves vagyok, és pont ma sírtam emiatt, mert nekem se jöttek össze eddig a dolgok, és egy hatalmas nullának érzem magam. Bár egy ponton túl már nem számít, hogy miért, senkit sem fog ez érdekelni, vagy erős vagy, vagy nem vagy senki, sajnos ez az igazság.

Nekem hiába van három éve párom, az előző 21 évet nem olyan könnyű kitörölni, pedig próbálkozok.

2012. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy lehet.
2012. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

Akit támogatnak anyagilag, nyilván behozhatatlan előnyre tesz szert. Hacsak el nem herdálja a pénzt.

Ahol azonos anyagi feltételek vannak, mint nálad, ott előny persze az érzelmi támogatás, de önmagában nem elég. Fontos az egyén küzdeni tudása, ha ez megvan, nem számít, hogy nincs meg az érzelmi támogatás. Nehezebb persze, de ha nem vagy egy elveszett lélek, akkor ugyanannyira te is tudod vinni, mint egy azonos anyagi háttérből induló, ámde érzelmileg támogatott egyén.

2012. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

igen, lehet


nevelőapám rá a példa: szüleitől egy fillért nem kapott az életre, az apja még féltékeny is volt rá, ezért nem támogatta semmiben, félt hogy többre viszi


a lakásunkat kockáztatva hitelt vett fel, abból csinált egy vállalkozást, 5-6 évig csak vitte a pénzt, viszont most, hogy már 11 éve működik, nyugalomban élünk anyagi biztonságban

ebből a pénzből már nyaralni megyünk, kocsit kaptam, van lovunk stb


sose reménytelen a helyzet, csak sokkal nehezebb elérni így valamit

2012. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!