Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával ma már semmire nem...

Diplomával ma már semmire nem lehet vinni az életben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Önmagában a diploma nem sok mindenre jó. Viszont nem hiszem hogy bármiben is akadályozna.
2011. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen diploma? Az nagyon nem mindegy.
2011. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kiugróan kiemelkedő képességünek kell lenni, a többi diplomás között, akkor van esély nagyon jó fizetésű állásra egyszer.
2011. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%

Ismeretséggel lehet csak olyan jó állást találni, amihez nem kérnek rögtön diplomát.Ha nincs diplomád a jobb helyeken már az önéletrajzod is eldobják.

Ja és valóban nem mindegy hogy milyen az a diploma.

Ma ez a lehetőség van a jó fizetésre, vagy ha nagyon jó vagy egy szakmában és vállalkozol.

Egyszerű alkalmazottként egy állásból ma nem lehet megélni.

2011. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Manapság már nem a diploma számít hanem a jó keresztapa...
2011. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 DarkChii válasza:
Nem. Semmire. Sőt... Én két éve államvizsgáztam, és mivel azóta sem kaptam munkát, rájöttem, hogy a legegyszerűbb, ha letagadom. Szociális területen szereztem diplomát, mellé egy nyelvvizsgát, egy szakmát, tudom kezelni a számítógépet, se férjem, se gyerekem, fiatal vagyok és elkötelezetlen, aki már annak is örülne, ha nem próbálnák 30 ezer forinttal kiszúrni a szemét. És sehol semmi. Ami a vicc, hogy már az árufeltöltői és takarítói munkákra is jelentkeztem... de hiába, ha nincs befolyásos ismeretségi köröm... így még ezekre sem találtak "alkalmasnak"...
2011. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem a diploma számít hanem az életképesség, rátermettség, egy okj-s végzettségű még jobban el tud helyezkedni mint aki végig szenvedi a diplomát, ez Magyarország.
2011. ápr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kombinálni kell a diplomát több okj-s képzéssel. Kertészmőrnökit végeztem, mellette Bortechnológus és Erdésztechnikus végzettségem van. Agrár szakterületen dolgozok. Szőlészetnél főállásban, erdészetnél mellék állásban, Egy sima diplomával nem sok esély van.
2011. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem szociális munkás diplomám van. Amikor elkezdtem anno, még volt benne perspektíva, amikorra végeztem, addigra átképezték az elbocsátott pedagógusokat erre a területre és nekem tartósan nem jutott hely.Egy másik, engemet érdeklő szakterületen kiképző és biztos elhelyezkedést csak külföldön lehetővé tevő diplomához vezető képzés tandíja 1 millió ft fölött van 3 évre. Amerre én lakom targoncásokon kívül logisztikusokat képeznek a munkaügyi központok. Van még informatikai képzés is, de már az sem persektíva. Milyen OKJ képzést ajánlanátok ilyen háttérrel ??
2011. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az én munkámban kevés egyelőre az, akinek szakvégzettsége van, szóval irántam van kereslet, ahogy leteszem az államvizsgát. De valszeg az is hozzájárul, hogy 5 éve dolgozom a szakmában, szóval tapasztalatom is van.
2011. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!