Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha tul erzekeny...

Mit tegyek ha tul erzekeny vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kerdes van, de amit megneztem azt irjak, fogadd el, de nem akarom elfogadni. Miota kint elek külföldön, azota lettem ilyen, mondok egy peldat:

mult nap anyukam hivott az oran, a tanar elvette a telefonom kb.10 percre es en mar sirni akartam, könnyeztem, de vissza fogtam magam. Amikor a tanar hozzam szolt es valaszolnom kellett akkor remegtem, de nem nagyon adtam tudtara hogy megviselt. Egyebkent kedves tanar es megertem mit miert tesz. Viszont mikor mar csak ketten voltunk akkor mar nem tudtam magam visszafogni es elkezdtem sirni, nagyon hülyen vettem a levegöt es alig tudtam beszelni. Persze azonnal visszaadta. Otthon mar megnyugottam, de nem tudom mi lehetett ez, valami siro roham, vagy nem tudom, utoljara akkor Volt ilyen mikor megtudtam, hogy külföldre költözünk, es feltem mi lesz ott velem, 0 nyelvtudassal. Lehet hogy most a hormonok voltak,de szerintem több. Egyebkent nem sirok filmeken meg semmi csak a külföldi ,,idegenekkel" van ez Aki tud segiteni, az segitsen letszi. Az ekezetek miatt meg bocsi, csak nincs magyar gepem. Elöre is köszi a valaszokat.



2014. nov. 7. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyedül vagy túlságosan távol érzed magad a téged körülvevő emberektől. Próbálj picit személyesebb lenni velük és megérteni őket. A tanár például lehet, hogy kedves lenne veled, csak hát neki az a dolga, hogy valami rendet fenntartson a tanítási óra érdekében.

Szóval valahogy próbáld megérteni, hogy még ha külföldiek is vesznek körül, akkor sem gépként viselkedhetnek veled, hanem egyszerű, érző emberként. Pont ugyanolyan halandó emberek, mint akár te vagy.

2014. nov. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi rendben, de igaz hogy tavol erzem magam tölük, mert egyebkent is zarkozott vagyok. De megegyszer köszi. Mikor olvastam a kommented sirtam rajta nem tudom miert.
2014. nov. 7. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, megviselt a külföldre való költözés. Tehát amikor konfliktushelyzetbe kerülsz valószínűleg jobban megvisel az "idegen" környezet. Szóval a negatív emlékek és társított érzelmek érzékenyen érintenek új konfliktushelyzetben, ami azt eredményezi, hogy érzékenyebben is reagálsz. A félelem az egyik legősibb és legerősebb érzelem, ami sokáig hat ránk, motivációnkra, érzelmi reakcióinkra.
2014. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. nov. 7. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is nemrég költöztünk ki. Engem csak az zavar, hogy még nem beszélek jól. Ha mond valamit órán a tanár, mondjuk a háziról, vagy akármiről, néha nem értem. És ez olyan rossz, az ilyen valahogy az egész napomat el tudja rontani. Vagy, ha az osztálytársaim beszélnek hozzám, és többször vissza kell kérdezni, egy kicsit ciki. Van, hogy én is nagyon szomorú vagyok órán, ezt próbálom valahogy elrejteni, de sajnos sokszor nem megy. Nekem is hiányzik a régi sulim, holott akkor, mikor oda jártam, nem is szerettem annyira.
2014. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ne zavarjon, hogy nem erted a többieket, szerintem az ember vagy ert, de nem beszel, vagy beszel, de nem ert. Akiket eddig megfigyeltem igaz volt ez az alitas.
2014. nov. 8. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!