Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van a pszichopataság és a...

Van a pszichopataság és a normálisság között egy köztes állapot?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy nagyon kevés ember iránt érez szeretetet, empátiát stb. Néhány embert tárgyként kezel.

Akiket nem szeret kifejezetten, azoknak nagyon jól hazudik, manipulatív, nagy az egója, okos, jól tettet érzéseket, könnyen elvonatkoztat a per pillanat lényegtelen dolgoktól (gondolok itt a bonyolultabb, oda nem illő szavakból álló ábrák értelmezésére, óra közben a legjobb barátnő hülye fecsegésére, olvasás közben bármilyen zajra, 40 fokos lázzal, amíg a szülők nem jönnek, hibátlan dolgozat…) ilyesmik.

Alapvető dolgokban is eltér a pszichopatáktól, de néhány tulajdonsága kísértetiesen emlékeztet azokéra..



2014. nov. 9. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Neem. Valaki vagy pszichopata vagy nem az. Olybá tűnik te nem vagy az. Sajnálom, hogy csalódtál. :O Az, hogy néhány tulajdonságod megegyezik a pszichopatákra jellemző tulajdonságokkal nem jelent semmit.
2014. nov. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem pszichopata, de pszichopata vonásokkal rendelkezik. Oda kell figyelnie magára, tudatosan fejlesztenie az empátiát magában (ha tudja). Igazából átmenetnek is lehet tekinteni, igen, de ahogy az első mondja, valaki vagy az, vagy nem. Viszont mivel nem lehet fekete-fehéren eldönteni egy ilyen dolgot, javaslom pszichológus felkeresését, ő okosabb, mint mi látatlanban.
2014. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nárcisztikus személyiségzavara van:


[link]

2014. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1. Miért lennék csalódott, azért mert nem vagyok beteg? Amúgy egyrészt azért kérdeztem, mert egy veszekedés közben valaki megvádolt ezzel és mikor utánaolvastam
2014. nov. 12. 22:17
 5/5 A kérdező kommentje:

1. Miért lennék csalódott, azért mert nem vagyok beteg? Amúgy egyrészt azért kérdeztem, mert egy veszekedés közben valaki megvádolt ezzel és mikor utánaolvastam, megijedtem, mert egy kicsit magamra ismertem. Örülök, hogy ezek szerint mégis minden rendben van a fejemben.

2. Igazad van, de pszichológushoz azért nem megyek el, annyira nem fontos.

3. Köszönöm a linket. Érdekes volt, de rám szerencsére nem igaz.

2014. nov. 12. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!