Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Le lehet küzdeni a félelmet...

Le lehet küzdeni a félelmet az emberi agresszióval szemben?

Figyelt kérdés
Van aki leblokkol ha agresszíven viselkednek vele szóban vagy tettlegesen. Valakinek sikerült már leküzdenie a félelmet amitöl földbe gyökerezik az ember lába?

2014. nov. 11. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
jó kérdés tettél fel !
2014. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, le lehet-e ezt küzdeni. Elvileg a veszély hatására adrenalin árasztja el a testünket, "küzdj, vagy menekülj" parancsot adva. Ha valakiben ez blokkolva van, annak meg kellene keresni az okát. Mondjuk, nem mindegy, hogy hány éves vagy?
2014. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy megszokja. Ha elmész önvédelmi órára (vagy bármilyen küzdősportra) az az első dolog, hogy leküzdöd a gátat ami leblokkol. Ha többször kell megvédened magad (még órán, biztonságos körülmények között is) egy idő után már tudod kezelni a helyzetet és nem pánikolsz be.
2014. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam, azért is kérdeztem, hogy hány éves.
2014. nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
le lehet, főleg, ha "nem vesszük fel". úgy értem, higgadtak maradunk, mert tudjuk a másik fél érzései, és ránk akarja kivetíteni.
2014. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulható, igen. Mint az egyik kommentelő írta, sok stílusnál pszichikai felkészítéssel kezdenek.
2014. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
29 vagyok, volt már része családon belüli erőszakban és drogos családtaggal. Hajlamos vagyok tétlen maradni ha agresszíven lépnek fel ellenem mert sokára dühödök fel addig míg összeverek valakit. Mondhatni remek fizikai kondícióban vagyok és tanultam egy évet kick boxot de az nem ér semmit ha nincs lélekjelenlét.
2014. nov. 11. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!