Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek introvertalt vagyok?

Szerintetek introvertalt vagyok?

Figyelt kérdés

Nincsenek barataim. Csak az unokatesoim, azok, akikben teljesen megbizom, nem csalodok. A tobbi "baratom" csak kihasznal. Nem erdeklem oket csak arra kellek hogy kedvessegembol, adjak nekik kajat, vagy eppen a dolgozatukat lesugjam nekik. Szeretek alkotni, egyedul lenni (megszerettem, megszoktam az egyedulletet), rajzolok, suthetogyurmazok. Nem szeretek tarsasagban lenni. Anyukam is aggodik, hogy miert nincsenek barataim, nem ert meg. Nehezen nyilok meg, szinte senki sem ismer teljesen; sot senki sem ismer teljesen.

Szerintetek introvertalt vagyok? Ez jo vagy rossz? :)



2014. nov. 12. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen introvertált vagy. És ez se nem jó, se nem rossz, ez egy embertípus. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "barna szemem van, ez jó vagy rossz?"
2014. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt kedves elso! Ment a zold pacsi! :)
2014. nov. 12. 11:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Amellett hogy introvertált vagy, szépen alakuló szociális fóbiát is érzékelek az írásodból(Nincsenek barataim. Csak az unokatesoim, azok, akikben teljesen megbizom, nem csalodok. A tobbi "baratom" csak kihasznal. Nem erdeklem oket csak arra kellek hogy kedvessegembol, adjak nekik kajat, vagy eppen a dolgozatukat lesugjam nekik), amit még most, az elején kellene megfogni, mert a későbbi életed során rengeteg probléma forrása lesz. Ha anno nekem tizenévesen ezt komolyan veszik és elvisznek pszichológushoz, akkor ma nem kellene terápiára járnom a fóbiáim és krónikus bizalmatlanságom miatt. Az embernek korán meg kell tanulnia, hogyan kezelje a különböző típusú embereket, különben később az egész összefolyik és mindenkiben csak az ellenséget, a kihasználót látja.
2014. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
:) Köszi szépen. Egyszerűen hihetetlen. Most nincs semmi kötekedő, bunkó válasz. Se trollok. :) De az osztálytársaim tényleg ilyenek. Tisztelet a kivételnek, azért 1-2 normális van. Ők tényleg rendesek, jól elvagyok velük.
2014. nov. 12. 11:38
 5/16 A felhasználó ***** válasza:
Introvertált vagy, de ebben nincs semmi rossz. Az emberek fele az.
2014. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kösz. Mindenkinek ment a zöld pacsi! :)
2014. nov. 12. 11:43
 7/16 anonim válasza:
Én is az vagyok, és szociális fóbiám is van, de ahogy olvasom szerintem nekd is. Kétszer jártam kineziológusnál egyszer pszichológusnál. Én egyébként INFJ típus vagyok szóval szerintem-ahogy már előttem mondták-se nem rossz se nem jó.
2014. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Aztaa! Az INFJ tipus teljesen igaz ram. :)
2014. nov. 12. 12:10
 9/16 anonim ***** válasza:

A 3-asnak a 7-esnek és a kérdezőnek mondom:


És akkor mi van ha átbasznak ?


Miért féltitek magatokat ennyire ?


Ritka hogy az embernek olyan barátja van hogy megbízhat benne és megoszthatja vele a problémáit.

A többi kapcsolat felszínesebb 'haverkodás' vagy ilyesmi, miért ne lehetne azt elfogadni úgy ahogy van ?

Ne mond hogy az nem jó csak azért mert nem olyan mély, ilyennek is kell lenni.


Sőt, ha a haverokkal lógsz lehet hogy megismersz köztük egy igazi barátot.


Azért mert nem eheted mindig a kedvenc kajádat inkább azt mondod a szendvicsre hogy: köszi nem inkább éhen halok.

Ez marhaság.


És miért kell attól annyira félni hogy kihasználnak ?

Megsúgod neki a tananyagot vagy megkínálod a kajádból, ez mind jó tett.


Nem ismeritek a világot mozgató egyik törvényt hogy amit adsz azt egyszer vissza is kapod ?

Mondás is van róla: 'jó tett helyébe jót várj'


Ne törődj vele ha nem attól az illetőtől fogod vissza kapni, lehet valaki más cselekszi veled a jót.


Légy nyitott az emberek felé, amikor csak tudsz menjél velük és ne törődj vele hogy milyen szinten működnek a kapcsolatok, nem tudhatod mi vár ott rád.


Én például kint lógtam az egyik nyáron egy-két ilyen felszínes haverral és éppen megfogalmazódott bennem hogy mi a 'faszt keresek én itt ezekkel' és a következő pillanatban megjelent két lány akiket a többiek ismertek ezért oda jöttek dumálni.

Az egyik lány leült mellém és onnantól fogva mi voltunk egymásnak a nagy szerelem.


Szóval ne ítélkezz hanem ugorj fejest az életbe és ne aggódj hogy mi fog veled történni, minden rendben lesz.


Amikor a nagy kovácsmester műhelyében az acél felugrik az asztalról és azt mondja: -aztán fejedelmi kard legyen ám belőlem

akkor a kovács mester biztosan alkalmatlannak fogja ítélni.


Nem mindegy nektek mi történik ? Ugorjatok fejest és bízzatok az életben.

2014. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogyan működik, én például nem vagyok a fejest ugró típus. Ha engem átvernek, akkor az kihat a más emberekkel való kapcsolataimra is. Ez a bizalmatlanság. Ennek az az oka, hogy hülyén érzem magam, ha valamiben buta módon nem vettem észre az egyértelmű dolgot, hogy valaki csak addig barát, amíg kell neki valami. Ez nem pár hét alatt kialakuló valami, ez hosszabb folyamat. Valaki ezt lerázza magáról, és folyton beleesik ugyanabba a hibába. Valaki pedig sosem tudja ezt lerázni magáról és bizalmatlanná válik, ami kihat minden emberi kapcsolatára. Egyik sem jó megoldás, nem tudom megmondani, melyik a rosszabb.

Engem nem nagyon lehet átverni, cserébe viszont sosem kerülök közel senkihez, introvertált vagyok, a saját világomat élem. Ennek felnőttként megvannak a komoly hátrányai, magányos vagyok olyan értelemben, hogy a páromon, a gyerekeimen, a közelebbi családomon kívül nincsen igazán senkim. Ők is kitöltik az életemet, de jó lenne néha nyitni mások felé is... de kb 15 évnyi szorongást és befelé fordulást már nem lehet elintézni egy na gyerünk! felkiáltással, ezért vagyok terápián.

Aki ezeket a jeleket korán felismeri magán, az korán is tudja kezelni, amikor még nem vert gyökeret az életében ez az egész, később már nagyon nehéz és költséges a váltás.

2014. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!