Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rettegek már 20 évesen...

Miért rettegek már 20 évesen az öregedéstől?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok, hogy egyszer öreg, ráncos, döcögős, és fájós leszek, egyszerűen kiráz a hideg, és elborzadok.

Nem bírom elviselni. Már most nagyon öregnek érzem magam, a 15-16 volt a legjobb, mikor gondtalan tini voltam, még csak tapasztaltam magam körül a világot.

De ezen még túl tudnám tenni magam, de már a harmadik X gondolata undorral tölt el, annál felfele meg úgyérzem, nincs értelme élni.


Erre szokták mondani, hogy gyerekek, unokák, de engem ez nem mozgat, nem is vágyom rá, hogy gyerekem legyen, engem a szórakozás, a karrier, a szerelem, az utazás vonz, és nem az, hogy 60 évesen egy fotelba gubbasztva kötögessek.


Hogy tudnám elfogadtatni magammal az öregséget?



2014. nov. 13. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én 47 vagyok ízületi gondokkal, de törekszem rá, hogy még fájdalommentesen élhessek. Szeretek kerékpározni, dobolni.

Ezek mind megterhelőek az ízületre. De nem foglalkozom az öregséggel!!! Most kell a lehetőségeket kihasználni!!!

20 évesen keress olyan elfoglaltságot, ami örömöt okoz.

Neked semmi okod az öregséggel foglalkozni!!!

Viszont, ha ettől rettegsz, akkor gyorsabban is fogsz öregedni. Engem rendszeresen 35-nek néznek. Téged ne nézzenek 25 évesen 35-nek!!!

2014. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves első:)

Köszönöm szépen a válaszod, van rengeteg hobbim és elfoglaltságom, nem éjjel nappal ezen problémázom, csak mikor valahogy szóbajön, akkor annyira elkezdek rettegni, hogy hihetetlen. Viszont neked gratulálok, hogy az 50hez közelítve is produktívan töltöd a napjaid :)


Második, köszönöm szépen a gondosan kifejtett válaszodat, te biztos nagyon okos és művelt ember vagy, lelki problémák nélkül. A %od az IQ-d remekül tükrözi.

2014. nov. 13. 11:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem félek az öregségtől, vágyom is az öregkorra, mert az azt jelenti, hogy nem haltam meg és megérhettem.

Nagyon sok minden van, ami érdekel, amivel le tudom magam kötni, ezért nem félek attól sem, hogy egy fotelban fogok majd gubbasztani. Főleg nem 60 évesen, az még nem is olyan öreg. :)

Az sem érdekel, ha ráncos leszek, más idősek is ráncosak.

Egyébként én pont a 3. x után kezdtem el teljesen jól érezni magam a bőrömben, nekem jelenleg ez a legszebb korszakom.

2014. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

És karrier, utazás, szerelem témakörben hogyan teljesítesz 20 évesen? Ha jól, akkor garantálom, hogy öreg korodra is jól fog menni, ha pedig most sem, akkor később sem az öreg korod lesz a legfőbb akadályozó tényező. Láttam én már 70 feletti turistát 4000 méter felett fekvő tibeti kolostorban és kambodzsai dzsungelben is.


Sajnálom, de nem tudom nem lenézni azokat, akik a gondtalan tini évekre emlékeznek vissza mint aranykor, hiszen ekkor még döntéskényszer és felelősség nem volt rajtuk. Ha úgy érzik, hogy azóta rosszabb az életük, az azt jelenti, hogy lúzerek.


25/F

2014. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is feltettem már ezt a kérdést egyszer, most leszek 22.

És ha belegondolok, hogy leszek 30-40-50 éves, meg öreg nénike, akkor rosszul vagyok. Örökre fiatal maradnék.

Ezt a 22-t is nehezen élem meg.

Lehet, hogy más örülne ha még csak 22 lehetne, de én úgy érzem, hogy innentől már repül az idő, és 23-24-25 éves nem is akarok lenni, mert 25-től annyira közelít a 30-hoz hogy nem igaz.

Kaptam a kérdésem alatt sok jó választ, de jobb nem lett.

2014. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Drága, tisztában vagy te annak a kifejezésnek a jelentésével hogy fogyatékos? Azt jelenti, hogy fizikai vagy agyi elmaradása van, rosszabb esetben magára nem utalható, saját magáról gondoskodni képtelen. Az, hogy valakinek számodra irreális félelme van, nem ennek a szónak a definíciója. Én sem mondon rád hogy fogyatékos, max azt hogy fogalomzavarban szenvedő. Maximum akkot leszel fogyatékos igazán, ha hülyére verlek. Ezt ha az édesanyám mégegyszer a szádra veszed, könnyen elérheted :)
2014. nov. 13. 14:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszoló kérdésére, a karrierem épülő félben, szerelemmel minden rendben, az utazás még a jövő zenéje
2014. nov. 13. 14:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Áh innentől, hogy felnőttkorba léptél, már röpülnek az évek. Ez már nem lesz olyan mint gyerekkorban, amikor minden olyan végtelennek tűnt. Hipphopp itt vagy 25 majd 30 éves, munka, házasság, gyerek, válás, osztozkodás, kevés a pénz, erre kell arrakell, felnőnek a gyerekek, kirepülnek, nyavaják, itt fáj ott fáj, szar a munka, legolgoztam 30 évet, mikor lesz már nyugdíj, kevés a nyugdíj, spórolni kell a temetésre, hogy nem a gyereknek kelljen hitelt fölvenni rá többszázezret, 20 féle gyógyszert szedni amire elmegy az ember nyugdíjának a fele, reggel piacra menni, orvoshoz menni, délután kiülni a ház elé a padra a többiekkel és megbeszélni a betegségeket, meg egymás fiát lányát menyét vejét unokákkal mi van. Aztán meghalunk. Ez az élet.
2014. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#10 Gratulálok, hogy neked ezek a terveid. Én 26 vagyok, de egyáltalán nem repülnek az évek. Ehhez persze kell, hogy olyan karriert válasszon az ember, amit érdekesnek talál és élvez. Idén 14 országban jártam, a fele nem is Európában volt. Minden egyes napra emlékszem az utakból, míg a teljes gimnázium egy homogén masszának tűnik, mert hülyegyerekként semmit nem lehet csinálni. Elképesztően sajnálom azt, aki hülyegyerek akar maradni.
2014. nov. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te jártál 14 országban, 5 nyelvet beszélsz 8 diplomád van, 100 milliód a bankban, mint itt mindenkinek általában gyakorin, de attól még az átlag az amit fentebb leírtam.
2014. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!