Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok, nőkhöz szólna a...

Lányok, nőkhöz szólna a kérdésem. Nektek volt e, és ha igen, hány éves korotokban jelentkezett először az a nem igazán kellemes sőt inkább szorongató érzės hogy 'véget ért a fiatalságom'?

Figyelt kérdés
Sokan viaskodnak ezzel a problémával, sőt egyre többen és egyre fiatalabb korban alakul ki lányoknál ez az állapot megfigyelésem szerint. Pedig nem egy veszélytelen dolog. Komoly pszichés zavarokat képes okozni a téves önértékelés akkor is ha túlértékeli és akkor is ha alulértékeli (mint a korprobléma esetén) az egyén önmagát. És ez nagyon sok egyéb problémát idézhet elő az egyébként is érzékeny női lélekben.

2014. nov. 13. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

40 múltam, én eddig még csak azt éreztem, hogy "bezzeg ha ezt tudtam volna fiatalon". Sok mindenre vonatkozik, szexre, kapcsolatokra (nem csak férfiak, hanem munkatársak, család, stb), életvitelre.

Persze van tükröm és látom, hogy a testem nem ugyanolyan mint 20 évesen, de még szerencsére nem vagyok lerobbanva, sem elhízva. Úgyhogy kb. 35-től inkább még élvezem azt, hogy tapasztaltabb vagyok, de még nem a mamika korban.

2014. nov. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

"Egyébként is érzékeny női lélek" - legelőször is, ne sztereotipizálj.


Másodszor pedig ennek a társadalom az oka. A fiatalságot piedesztálra emeljük, és megpróbáljuk /kigyógyítani/ a nőket az öregedésből - ránctalanító, bőrfeszesítő krémekkel, smink praktikákkal, orvosi beavatkozással.

Csodálkozik bárki is, hogy (nem kevesen) tönkremennek az egészbe?

2014. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, ha eljön, bár most még fiatal vagyok. Szerintem ez akkor jön elő amúgy, amikor megszűnik a menstruációd. Az előnyeit fogom nézni, pl. nem kell védekezni szexnél, az emberek normálisabban fognak velem viselkedni például a boltban, meg amúgy is, jobban emberszámba fognak venni, plusz reméljük, unokázhatok. Cserébe leszarom a ráncokat. :-)
2014. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A 2 es nek Az hogy a nők érzékenyek nem sztereotípia hanem tény. Válaszod másik részével egyetértek , sőt a ' tönkremennek' kifejezés ami miatt feltettem a kérdést mert ezzel az aggasztó jelenséggel hogy sok lány huszonėvesen öregnek kiégettnek érzi magát naponta szembesülhet bárki. Persze az reménykeltő hogy léteznek olyan nők is mint az 1 es válaszíró. A 3 as lány válasza különös. Valami komoly probléma lehet a környezetedben lévő emberekkel ha nem vesznek emberszámba és nem viselkednek veled normálisan Ráadásul ez olyan, természetellenes hatást gyakorol rád hogy emiatt szeretnél idős lenni. Veled egészen biztos hogy nincs semmi baj. És hogy ne is legyen, próbálj segítséget kérni szüleidtől, vagy ha tőlük nem tudsz a tanáraidtól azok ellen akik szemében te nem vagy ember!
2014. nov. 14. 14:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 18, de már ezt érzem.
2014. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Maximum érzékenyebbek, mint egyes férfiak; de nem érzékenyek - folytatás nélkül.
2014. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy könnyű mondani de 18 évesen nem szabad ezt érezned!

Azt jvaslom ha nagyon elhatalmasodik rajtad ez az érzelmi állapot akkor mindig gondolj arra hogy Madonna, Sharon Stone például 56 évesek, és micsoda energiával dolgoznak most is. Mekkora rajongótáboruk van. Te most vagy 18 vagyis 38 év múlva leszel annyi idős mint ők, akik még most is a csúcsokat döntögetik. Gyakorlatilag még fiatalok. Ezért te nem érezheted idősnek magad mert nem vagy az!

2014. nov. 14. 22:18
 8/14 A kérdező kommentje:
NB-nek. Azért nem gondolom hogy az érzékenyebb jelző jó egy nőre mert nincs viszonyitási alap. Egy férfi ugyanis ne legyen érzékeny! Legyen udvarias, segitőkész jellemerős, becsületes,önzetlen,nagyvonalú,megbízható/a felsorolás nem teljes/ de ne legyen érzékeny. És ha nem érzékeny akkor nincs a nőnek kihez képest érzékenyebbnek lenni, tehát én maradnék az érzékeny minősítésnél a nők vonatkozásában.
2014. nov. 14. 22:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne legyen érzékeny? Egy férfi ne legyen érzékeny? Vetkőzd már le ezt a patriarchális marhaságot! Nem attól lesz férfias valaki, ha szociopata jegyeket mutat fel. Egy férfi ne legyen érzéketlen robot, igenis tudja kimutatni, megbeszélni az érzelmeit - ha egy nőnek szabad nekik miért nem? Miért nem? Mondj egy logikus választ. Mitől szabad az egyiknek és a másiknak nem? Ez kettős mérce. Igazságtalanság. Baromság.
2014. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az a probléma hogy összekevered az érzékenységet az érzelmességgel.

Pedig alapvető különbség van a kettő között. Az érzékenység egy személyiségjegy, az érzelem pedig egy kivülröl irányunkba érkező, vagy tőlűnk, valaki irányába közvetített, az emberi pszichére pozitív vagy negatív hatást gyakoroni képes állapot megélése. Ezzel csak azt akarom mondani hogy az érzékenységnek nincs köze a szeretethez. Egy érzéketlen ember is tud szeretni ,és az ellenkezője épp így igaz. Egy roppant érzékeny jellem is lehet szeretetre, egyéb érzelmekre képtelen. De a legmarkánsabb eltérés a két állapot között az hogy a szenzibilizmus az életen keresztül jelen van a személyiségben, az érzelmek pedig mindig időlegesek. Egyszerűen demonstrálva. Szerelmesek leszünk, elmúlik, haragszunk elmúlik, szomorúak vagyunk elmúlik vidámak vagyunk elmúlik. De ha valaki nárcisztikusnak született az nem múlik el ez a jellemvonása megmarad amíg él.

Az előbbi bejegyzésemben már felsoroltam hogy egy férfinak milyen tulajdonságokkal rendelkeznie. Ha ezeket egy férfi magáénak tudhatja akkor patriarchizmusról nem beszélhetünk. Azt is megjegyeztem hogy nem teljes a sor. Kimaradt többek közt az hogy tudjon szeretni, és tudjon szeretetet befogadni. Tehát szociopata jelző sem állja meg a helyét ha egy férfi érzéketlen. És végül a kérdésedre válaszolva. Azért ne legyen egy férfi érzékeny mert vannak olyan élethelyzetek ahol az érzelemmentes objektivitás létkérdés. És ebben a helyzetben egy érzékeny ember esetleg nem tudna helytállni, pánikba esne, vagy döntésképtelenné válna. És hogy ez kettős mérce? Lehet. De ezt a mércét nem én állítottam fel hanem a természet. Ės ha a természet úgy döntött hogy ilyen különbségek megléte szükséges a két nem között akkor azt tudomásul kell vennünk!

2014. nov. 15. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!