Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rossz az emberiség?

Miért rossz az emberiség?

Figyelt kérdés

Most beszéltem pár idősebb emberrel ésnekem az a véleményem hogy az emberiség rossz.Rossz mert isznak,drogoznak,szex.elnek,13 évesen vesztik el a szüzességüket.Egyből azzal támadnak hogy még nem értem az ilyet mert kicsit vagyok,nincs ehhez felfogásom,ezt még meg kell értenem.Szerintem amit látok azt rossznak látom és véleményem szerint az emberiség rossz volt,az és az az is marad,mert régen voltak jó dolgok és rosszak csak időszakokban,pl.régen gyilkoltak milliókat,háború volt a nőket semmibe vették,most is ez van de ráadásképp ott a számítógép ami régen nem volt,most könnyen elérhetsz mindenkit,a gyerek semmit nem érnek el a gép miatt,isznak a fiatalok,abortusz stb.Ezek miatt lesz a mi fajunk rossz,ők meg szintén aztmondják hogy akkor nekem is rossznak kell lenni.Ez igaz,mivel én is követek el kis és nagy bűnöket.De az emberiség rossz emiatt.Tényleg rossz a meglátásom,elmondanátok miért rossz az emberiség vagy egyáltalán jó?

Szerintem az emberiség rossz és jó és ez így fog működni.Nektek erről mi a véleményetek?



2014. nov. 16. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Nektek erről mi a véleményetek?"

először is: hány éves vagy?

2014. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
a fogalmazása alapján 10-nél nem több
2014. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ha tényleg 9-10 éves vagy, akkor maradjunk annyiban, hogy ha nagyobb leszel, jobban megérted majd a világ működését.
2014. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
13 vagyok és bocs hogy rosszul fogalmaztam,siettem.De szeintem az emberiség rossz,és 13 gyerek nem soat láthat ebből meg emiatt.Szeretem az életet,de néha azt látom hogy az emberiség rosszul fejlődik.Az előző amit mondtam hogy az emberiség rossz volt és az is marad nem teljesen igaz,mert jobb mint a mostani.
2014. nov. 16. 20:05
 5/17 anonim ***** válasza:
Valaki lefordítaná magyarra, hogy mit akar?
2014. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Huhh, nem tudom, hogy fogalmazzak, hogy ne bántsalak meg...de egyrészt 13 éves korodban már lassan ideje lenne kicsit túllépni a "jó" és "rossz" kérdéskörön.

Másrészt a kérdésed fogalmazása nagyon gyenge, nem érthető, hogy mit akarsz mondani. Ha nem tudod magadat érhetően kifejezni, senki nem fog megérteni téged. Többet kéne gyakorolnod a fogalmazások írását.

2014. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

vegyünk egy mondatot példának:

"Az előző amit mondtam hogy az emberiség rossz volt és az is marad nem teljesen igaz,mert jobb mint a mostani."

teljesen érthetetlen mondat. MI jobb, mint a mostani?

Hányadikos vagy a suliban?

2014. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Na jó mortmár én se értem hogy mi írtam :-D

Az a fő kérdésem hogy miért rossz az emberiség?

Miért csinálnak ennyi rossz dolgot?

Lehet tényleg megkell majd értenem,mert még fiatal vagyok,de én azt látom hogy az emberisé több kárt csinál mint hasznot,amit a Jó Isten nem hiszem hogy jó szemmel néz

2014. nov. 16. 20:22
 9/17 anonim ***** válasza:

mondom, először azt kell megértened majd, hogy nagyon kevés dologra lehet azt mondani, hogy "rossz". Ok, embereket gyilkolni rossz.

Azt írtad: "isznak, drogoznak, szexelnek"...

Inni rossz? az attól függ. barátokkal néha piálni, néha egy kicsit berúgni akár egyáltalán nem rossz - persze nem 13 éves korban, hanem később. Alkoholistának lenni rossz, persze.

Szeretkezni rossz? Ellenkezőleg, az egyik legjobb dolog, amit csinálhat az ember. De valóban jó, ha éretten kezdi az ember, és nem 13-15 évesen.

Valahogy bekeverted a számítógépet. Az egyik legfontosabb találmánya a XX. századnak. Hogy lehet "rossz" vagy "jó" skatulyába tenni? Hadd ne folytassam. :)

2014. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"én azt látom hogy az emberisé több kárt csinál mint hasznot,amit a Jó Isten nem hiszem hogy jó szemmel néz"

Isten létezése legalábbis kétséges, tehát, hogy nézi-e bárki bármilyen szemmel az emberiséget, azt nem tudom megmondani. Az emberiség meg sok mindent csinál. egyik részről szennyezi a környezetet, és háborúkban gyilkolja saját magát, másrészről viszont olyan űrhajókat épít, ami képes arra, hogy utolérjen egy üstököst, és egy 10 éve épített leszállóegység landoljon annak az üstökösnek a felszínén. Szóval sokrétű a dolog.

2014. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!