Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem halad rossz...

Csak szerintem halad rossz irányba az emberiség a technika ilyen mértékű fejlődésével?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy régen az embereknek nem az volt a legnagyobb gondjuk hogy ilyen okosórát, olyan számítógépet vegyenek. Manapság annyira átveszi a hatalmat az elektronika és az okoskütyük, hogy nekem már ijesztő. Igen, ezt én is okostelefonról írom, de aggaszt a sok fiatal akik azt sem tudják mi az a könyv, ha meglátnak egyet a kezemben lenézőek lesznek, mindent okossá akarnak tenni, közben ők pedig butulnak (én sem vagyok vén ember, 18 éves vagyok).

Félek attól, amikor majd chipek lesznek az ember kezében, elfelejtenek emberek lenni, olyan élet lesz mint a Lopott idő vagy az Én a robot című filmben, más is van így ezzel?



2014. aug. 26. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Már meg ne haragudj, de nekem ebből az írásodból az jön le, hogy te sem vagy valami géniusz annak ellenére, hogy ott az okostelefon a kezedben, igaz azt használni is tudni kéne. Nincs semmi fogalmad se a számítástechnikáról se a társadalomról, de még csak a biológiáról sincs. Szóval ne aggódj nem fogják a kezedbe ültetett chipel irányítani az agyad. Te anélkül is elég befolyásolható vagy.
2014. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is rossz így.Én is 18 vagyok(októberi)és amikor a buszon könyv van a kezemben már ott néznek hogy hol van az e-book olvasó.Volt film a Natgeo-n amiben arról volt szó hogy egy technikai baklövéssel mekkora pusztítást lehet mérni nagy eséllyel ez fog majd bekövetkezni a közeljövőben.

A mai fiatalok már meg sincsenek okosteló mp3 lejátszó stb. nélkül :(

2014. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló köszönöm, most megyek biológia Bsc-re de jól esett a bizalmad :)
2014. aug. 26. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Szintén 18 éves vagyok. :D

Szerintem tök jó, hogy ilyen mértékben fejlődik a technológia, de most már más téren kéne alkalmazni a szórakoztatóipar helyett. Pl. szépségipar, orvostudomány.

2014. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Firedoom ***** válasza:
64%

A jovo feladata, hogy megitelje a multat.

Rlkepzelesunk sincs arrol, hogy mi fog tortenni ezert nem tudjuk elore levonni a kovetkeztetest.

Az emberiseg valtozik es hogy jo vagy rosz iranyba az csak a nezopont kerdese.

2014. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs a technikai fejlődéssel, csak épp nem gondolsz bele, milyen kegyetlen volt az élet autó, bányagép, hírközlés, villany és egyebek nélkül.


Nem a technika fejlettsége a gond, hanem az ember, aki alkalmazza - jól vagy rosszul. Márpedig mi többnyire rosszul tesszük. De - ismétlem - ez nem a technikai fejlettség hibája, hanem az ostoba, önző, kapzsi, szűklátókörű emberé.

2014. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó (5-ös) válaszoló: én is erre gondoltam, és sajnálom ha rosszul fogalmaztam.

A lusta emberek elvárják hogy mindent gépek csináljanak, ezáltal az ember elveszti emberi mivoltát, vagyis hogy cselekedjen értelmesen és hasznosan. Erre a két dologra kéne alkalmazni a technikát, nem azért hogy például a hűtőtől elvigye egy kis robot az ételt a szomszéd szobába.

Nekem azzal van problémám hogy sok ember inkább kiír gyakorira valamit, inkább beírja gugliba ahelyett hogy elmenne a könyvtárba és rendes, valódi lexikális tudásra tenne szert, vagy hogy elmenjen sportolni, neadjisten(!!) szociális életet éljen a külvilágban.

Igen, tényleg én fogalmaztam rosszul, nem tettem hozzá hogy a technika fejlődésének nem rendeltetésszerű használata is szúrja a szemem. Hogy egy átlag ember olyan dolgokra próbálja használni az elektronikát amit sokkal egyszerűbben is meg lehetne oldani, de nem akarom magam fényezni, velem is előfordul hogy amíg én szenvedek hogy megtaláljak egy kifejezést a neten, addig édesanyám fele annyi idő alatt kikeresi nekem a könyvben vagy bárhol máshol.

Butul sok ember, és nem tudja meghúzni a határt az ésszerűség és a bolondság között.

Nekem az óra az óra, a lényege hogy az időt mutassa, a szemüvegben meg látni szeretném a világot és nem pedig térképeket, meg a csevegéseimet vagy bármi mást. Nem értem miért nem elég az okostelefon ezekre a célokra (kövezzetek meg, de tényleg nem értek egyet azzal ha ennyire űberbrutális módon behálózza az életünket a technika, és azt sem fogják tudni mit is ér egy esti teázás a teraszon vagy egy szalonnasütés nyáron, netán a strandolás közbeni olvasás.)

És itt tényleg nem a bányákra meg a hűtőre, a vízre-villanyra gondolok.

És mindenkinek köszönöm a válaszát!

2014. aug. 26. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Én is szomorúan ülök a buszon, a kezembe a vaskos könyvemmel ahogy meglátom a fintorgó emberek tekintetét, és ahogy ők visszafordulnak a kütyüjük világába, és tovább nyomkodják a végállomásig. Az egész egy nagyon szomorú történet, de ez az emberek hibája. A technika egy csodás fejlődés, orvostudomány és a különböző kutatásokhoz felbecsülhetetlen eszköz, de mondjuk monstanság inkább a facebook fanotikusok felbecsülhetetlen eszköze.

És, hogy mit lehet tenni ellene?

Nos én az osztálytársaimat arra biztatom az "olvasni nem ciki" elvemmel, hogyha unatkoznak nyisannak ki egy könyvet, vagy akár képregényt, mindegy, csak ismerjék meg minimálisan az irodalom és a könyvmolyok világát, és halvány tudomást szerezennek arról, hogy Stephen King nem egy iróniából elnevezett angol király hanem egy iró. Persze nem így tálalombe nekik. Elsőször csak érdeklődve oda ülök, várok, és megkérdezem, hogy mit csinál. Válasz egyöntetűen: "játszik a telóján". Következő kérdés. Mit játszasz? Mióta játszol? Egy héten vajon hány órát töltesz az okostelefonodban...? Hogy egy kicsit észrevegyék a horrorisztikus három számjegyű összeget. Aztán: Hogy állsz a kötelezővel? Miért nem olvastad ki? Nem volt a könyvesboltban?! -ez a válasz bosszant leginkább- Még online sem?! -vagy inkább ez? hmm...- És mondjuk a könyvtárral, hogy állsz...? Ja, hogy még nem voltál könytárban??!! -na igen megvan a befutó, ez a legrosszabb-.

És akkor holnap (azért ennyire egy délután alatt nem lehetne idegesíteni az emberiséget, rekord döntés közben...) jön az olvasás kérdése, és aztán a "filmből ismerem, mi az, hogy van könyvebn, hee?" reakciók. Óvatosan megkérdezem, hogy Harry Potter-t, vagy Zsákos Bilbó-t csak filmből ismeri-e...? És akkor véletlen (természetesen véletlen) nálam van a Hobbit, és oda adom neki, csak nézegetés és hébe-hóba olvasgatás céljából. Ekkor jön a "nem vagyok olvasó tipus" és az "utálok olvasni, hagyjál már" válasz... És ekkor szólok közbe, hogyha tetszet neki a film akkor a könyv ellen miért lenne kifogása...? 24 órából áll a nap, van ideje picit olvasni...

A titok az, hogy hagyni kell őket a felesleges fecsegésre a játékról, és feltett érdeklődést szinlelni a fruit ninja-ról. (Egyszer ki is kellett próbálnom, csak akkor vitte el a könyvet...)

Akkor kell oda menni mikor már kijátszotta félig-meddig magát és a kérdéseket természetes hangnembe kell feltenni. Eddig 3 embert sikerült meggyőznöm (viszonylag új találmány ez) viszont ha egyszer te is kipróbálod, számíts rá, hogy a könyv csak 2 hónapután kerül elő...


Elég fáradalmas munka, de azért mégis jól eső érzés látni ahogy az ismerőseink olvasnak (!) és nem ütik a képernyőt a telefonjukon. Egyszer mindenképp érdemes, kipróbálni viszont készülj fel az elutasító válaszokra. Pár film ajánlás az Én robot című jól ismert kategóriából, és talán sikerül elsőre is. És a legfontosabb: ne légy lekezelő velük, ők is emberek.

Remélem tudtam segíteni.

2014. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*Én a robot
2014. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"ezt én is okostelefonról írom, de aggaszt a sok fiatal akik azt sem tudják mi az a könyv, ha meglátnak egyet a kezemben lenézőek lesznek"



Nekem is mindig ott az okostelefon a kezemben, ha tömegközlekedek. És tudod, mit csinálok rajta? Legfőképp olvasok.

Olyan sokat olvasok, és olyan gyakran, hogy folyton vihetnék magammal néhány vastag könyvet, amit megterhelné a derekamat, a táskám meg a pénztárcámat is - ezért inkább egy csomó könyvet cipelek magammal az okostelefonomban.


(Szóval csak óvatosan mások gyors megítélésével...)


Amúgy már majdnem negyven vagyok, és már akkor is okostelefont, PDA-t használtam, amikor az még lenézett kocka geek dolog volt, és nem trendi. És nem facebookoztam rajta, elhiheted...


A történelem során MINDIG voltak technikai újdonságok, és azokat az okos emberek okos dolgokra használták, a hülye emberek meg hülyeségekre.

A könyvnyomtatást sem kell egyből szentté avatni: a kinyomtatott könyvek túlnyomó többsége értéktelen szemét. Nemhiába írta Kölcsey Ferenc: "Mint üres beszédű társalkodót: úgy kerüld a tartalmatlan könyvet. Sőt, ne könnyen végy kezedbe olyan művet, mely a zseni lángjegyét homlokán nem hordja."


Szóval attól még, hogy valaki könyvet olvas, lehet egy igénytelen birka; ugyanakkor aki okostelefonozik, az meg lehet intelligens, művelt ember.

2014. szept. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!