Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen esetekben hogy tudjam...

Ilyen esetekben hogy tudjam azt mondani, hogy "márpedig te kell bocsánatot kérj! "?

Figyelt kérdés

A történet egyszerű. A barátnőmmel a suli WC-n voltunk, és épp akartam nyitani az ajtót, hogy menjünk ki a folyosóra, de egy lány épp akkor jött be és majdnem a pofámra csapta az ajtót. Ekkor reflexből mondtam, hogy "bocsi" s erre odavetett egy "félre!" szót. A barátnőm mondta, hogy nem én kellett volna bocsánatot kérjek, és most úgy érzem tényleg nem.

Mit tegyek, hogyha a fülemet szakítsák le, akkor se én kérjek bocsánatot?

(csak megjegyzem, hogy a lány többszörös bukó)


2014. nov. 24. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Na, akkor tedd a bunkóságai polcára, és ne foglalkozz a hülyeségeivel. Nem neked kell bocsánatot kérni, a csaj meg nem fog, mert annál butább.
2014. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne kérj.

Most már hiába követeled, csak még ellenségesebbé teszed. Lényegében most te vársz tőle valamit, amit el is engedhetsz, vagyis egy saját magad generálta kellemetlen helyzetben vagy; őt - ha "többszörös bunkó" - nem érdekli, hogy rosszul esett neked a viselkedése.


Azt a kérdést érdemes magadnak feltenni, hogy miért lenne jó a bocsánatkérése? Megadnád neki? Vagyis megbocsátanál? Vagy csak úgy éreznéd, hogy elégtételt vehettél, mert azáltal, hogy elismeri a hibáját, kellemetlenül érzi magát. Megbocsátani, fátylat borítani a múltra az ő közbenjárása nélkül is lehet, lényegében a te lelkednek teszel jót; ugyanakkor neki kellemetlenséget okozni is lehet másképp (csak ez utóbbi szül egy értelmetlen ellenséges viszont, ami nem éri meg).

2014. nov. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Direkt írtam azt, hogy bukó. Igen nagyon bunkó is, de sokszor megbukott már. Vagyis én nagyobb osztályba járok mint ő, de ezt azért, mert ő 2-3-szor megbukott és ezért csak korban nagyobb nálam.


Amúgy megbocsájtanék, de inkább most azt szeretném elérni, hogy ne mondjam mindig azt, hogy "bocsi", mert sokszor ha megvernének is, akkor is én kérnék bocsánatot.

2014. nov. 26. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

"inkább most azt szeretném elérni, hogy ne mondjam mindig azt, hogy bocsi"

Bizony, ez a lényeg. :) Az máris jó, hogy felismered.

A rossz szokásoktól úgy lehet megszabadulni, hogy fölveszel helyette egy jó szokást. Ez elhatározás és gyakorlás kérdése, a barátnőd például segíthet, hogy fejleszd az önbizalmadat.

2014. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm a válaszokat :)

4-es: A pszichológusommal ezt próbáljuk elérni :)

2014. nov. 26. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!