Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik az előnyösebb?

Melyik az előnyösebb?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudom megfogalmazni a kérdést, de igyekszem. Szóval tételezzük fel van egy 17-18 éves gyerek. Az élete nem alakul túl rózsásan, megtudta magáról, hogy saját neméhez vonzódik, folyamatosan ott van benne a tudat, hogy mondja el szüleinek, az osztályfőnöke 2 éve pokollá teszi a hétköznapjait, mert <nem részletezem őket> egyéb okok miatt utálja a diákot, nem érzi, hogy lennének igaz barátai, inkább haverjai, de azok is kicsit jobban eltávolodtak tőle amikor közölte velük nemi irányultságát...


Ezek a problémák... Most a kérdés: A gyerek rendelkezik egy olyan magasabb "intelligenciával" de nem is igazán jó ez a szó rá, magyarán meg tudja fogalmazni az érzéseit, emiatt sokszor érzi magát még rosszabbul, mert bármikor át is tudja élni őket, ki is tudja írni magából, mert ehhez is meg van az adottsága, de általában ez is csak mélyebb pontra helyezi. Érzelmesebb, gyengédebb, lágyabb, precízebb stb...


Viszont ott van a másik véglet, aki egy kicsit (nevezzük) pozitívan hülye, akinek ninscenek meg ezek a "művészi" talentumai.


Az utóbbinak könnyebb lehet elviselni ezt az életet?


U.I.: Félreértés ne essék, nem mondtam, hogy aki nem tartozik bele az 1. kategóriába, az hülye, csak próbáltam felállítani 2 egymásnak nagyon ellentmondó végletet!



2014. nov. 25. 14:08
 1/2 anonim válasza:

Érdekes kérdés, engem megfogtál vele :) én úgy gondolom, hogy akiben van valamiféle (lehetőleg nem kis mértékű) művészi adottság, az máshogy tekint a vlágra. Kicsit érzékenyebb, máshogyan fogja fel a kívülről érkező dolgokat, más módon is fejezi ki magát. Nem feltétlenül lesz depressziós (illetve, nem annak indul), de érzékeny. Az ilyen emberek a magukban zajló problémaíkat is máshogyan kezelik, néha nem úgy közelítik meg, ahogyan például az átlag kezelné, hanem a másik irányból. Már pusztán ez okozhat némi problémát a számára, főleg ha egy olyan meghatározó dologról van szó, mint az identitás, szexus. És, igen, ha emellé még betársulnak a külső problémák is, az csak tetézheti a helyzetét (különösen akkor, ha a külső problémák amiatt vannak, amivel ő saját magában küzd).

A másik eset (szélsőseg) amit írtál, nos lehet neki is ugyan ennyire nehéz. Csak számára máshogyan csapódik le, ő talán kevésbé érzékenyen fogja fel (bár ez függhet attól is, mennyire súlyosak a problémák). Lehet hogy különbség leginkább a feldolgozásban látható (szerintem, persze vannak kivételek!) A művészibb lélek máshogyan fejezi ki magát, ő (ahogy mondtad is) kiírja, kirajzolja magából. Lehetséges az is, hogy ő kicsit jobban megmerül ebben a depresszív helyzetben, magában elemezi, saját részének érzi a szomorúságot. A másik típus is érezheti higy valami nem oké, hogy ő valami miatt depressziós kezd lenni, de ilyenkor ő (eddigi tapasztalataim szerint) elkezdi keresni a boldogságot, mondjuk sokat jár bulizni annál inkább tereli a problémáról a tudatát, hátha jobb lesz és pótolhatja, ami hiányzik neki.

Hát, jó hosszú lett, összességében én így tudtam most megfogalmazni, ez jutott eszembe, de lehet, nincs minden téren igazam :) bár, ez is egy meglátás. Kíváncsi én is vagyok mások válaszára, ötleteire is ^^

2014. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem értem a kérdést... tolmácsot szeretnék kérni ^_^
2014. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!